четвер, 3 грудня 2015 р.

5 дитячих новинок, книга Оксани Луцишиної та інші анонси «ВСЛ»


Грудень для українського видавництва «ВСЛ» виявився багатим на анонси та події — тому одразу розповімо про них разом в одній публікації.


По-перше, одразу 5 дитячих видань надійдуть на прилавки книгарень. Найменших читачів порадують 4 новеньких картонки та 1 дитяча книжка.


«Сімейка» з ілюстраціями Жені Миронюк — віршик-забавлянка відомого поета-шістдесятника Ігоря Калинця про сімейку маленького хлопчика — його братика-Нароверігнатика, бабусю-Похатікручуся та дідуся-Пішкиобійдуся.


«Нині Рождество Божого Дитяти» — в основі картонки — колядка, що розповість малятам не лише про диво Різдва, а й про те, як українці вітають народження Ісуса і як самі діти можуть привітати його та навіть побавитись із ним. Ілюстрації Катерини Садовщук. Картонка на сайті Старого Лева


Хто ж допомагає святому пакувати подарунки, хто впрягає коників і витріпує кожух, аж довкола хурделить? І як Миколай добирається до малечі? Про це все наймолодші читачі довідаються, прочитавши з батьками чудовий вірш про Миколая, який написав класик дитячої літератури Антін Лотоцький, а проілюструвала художниця Олександра Абельчакова.


Ще одна новинка для найменших українських читачів — потішні жабки, про яких написала «мама» «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка і намалювала художниця Наталка Гайда. Картонку «На болоті» також вже можна замовляти


І остання дитяча новинка — «Пан Сирник і різдвяний пампушок» — книжка для трохи старших дітлахів. Це прекрасна святкова історія про добро, дива та, звичайно, найсолодші різдвяні пампушки. Автор — Світлана Лінинська, затишні ілюстрації Романа Скиби.


Наступний великий анонс вже для дорослих — це новий роман Оксани Луцишиної, з яким вона вирушить у тур містами України. Любов, інтрига, карти Таро, зустріч, що стає ключовою, флірт і глибоке інтелектуальне підґрунтя, у якому не одне, не два і навіть не три прихованих дна. Усе це є в романі Оксани Луцишиної, який виходить у «Видавництві Старого Лева». Щоб презентувати його безпосередньо своїм читачам в Україні, Оксана спеціально прилітає з США. Презентації та розмови з читачами відбудуться у п’яти містах України: Ужгороді (08.12), Львові (10.12), Вінниці (15.12), Харкові (17.12) та Києві (18.12).
 
Оксана Луцишина, дослідниця творчості Бруно Шульца та Вальтера Беньяміна, авторка кількох книг віршів та збірок малої прози, у своєму другому романі розповідає пронизливу історію про любов і вигнання. Йора зустрічає Себастьяна – і саме з цієї зустрічі починається її інше, справжнє життя. Ключем до роману «Любовне життя» є, зокрема, колода карт Таро, але водночас це реалістична сюжетна «емігрантська» проза з виразно окресленою соціальною проблематикою, зазначають у «ВСЛ».


І друга прем’єра для дітей та дорослих — це нова книжка Катерини Бабкіної. Це історія хлопчика, який бореться із важкою хворобою — і це очікуване літературне повернення письменниці, яка вже довго не випускала прози:


«—У житті Шапочці багато чого наразі не можна – їсти всілякі ласощі, бігати, кататися на лонгборді і навіть гладити собак. А ще потрібно вчасно приймати таблетки, адже Шап (а так хлопчика звуть відтоді, як у нього після хіміотерапії випало волосся і він не хотів скидати блакитну в’язану шапку) досі бореться з лейкозом. Однак хлопчик не впадає у відчай, а спілкується зі своїм новим другом –  блакитно-сірим китом, який невідь-звідки узявся в повітрі над містом. Кит навіть може катати Шапа на спині понад хмарами… Книжка «Шапочка і кит» Катерини Бабкіної присвячена дітям, які борються з онкологічними хворобами».


Видавець та авторка зазначають, що 5 гривень від вартості кожного примірника цієї книги буде перераховано до міжнародного благодійного фонду «Таблеточки» на допомогу дітям з раком крові.


І завершити добірку новин від «ВСЛ» хочеться нагадуванням про гаражний розпродаж, який відбудеться 13 грудня 2015 року. В Першій Львівській медіатеці відбудеться не просто собі «гаражка», а день народження Старого Лева. За словами керівниці видавництва Мар’яни Савки, на гостей чекає чимало сюрпризів:


«— Що буде? Будуть дуже гарні різдвяні книжки (по-моєму, цього року вони вдалися особливо), будуть всі інші книги за гарними цінами, усілякі знижки, розпродажні валізи. І насичена програма - і для дітей, і для дорослих. Про це все ще напишу і я, і ВСЛ. Відкриття рівно о 12 годині. І що важливо - відкривати наше родинне свято буде "Піккардійська терція"».

Ось такі новини грудня від «ВСЛ». Нагадуємо, що радо поділимося із нашими читачами новинами інших видавництв, за умови, що матимемо таку інформацію із соцмереж чи від прес-служб — тож чекайте подібних дайджестів і про інших українських видавців.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал