четвер, 3 грудня 2015 р.

8 фактів про цьогорічну володарку премії Конрада

Сьогодні стало нарешті відоме ім'я отримувача премії імені Джозефа Конрада, про яку ми писали раніше. Цьогоріч володаркої престижної літературної премії стала Софія Андрухович. Наша редакція зібрала основні факти про авторку — і принагідно вітає письменницю із отриманням нагороди.

Фото з церемонії вручення


1. Софія Андрухович — донька відомого «патріарха сучасної української літератури» письменника Юрія Андруховича. Дружина письменника, публіциста і перекладача Андрія Бондаря.

2. Була не лише співредакторкою часопису «Четвер», але й стипендіаткою програми Вілли Деціуша у Кракові (2004). Мешкає в Києві, а народилась у Івано-Франківську.

3. Не лише письменниця, але й мама: 10 березня 2008 року Софія Андрухович народила доньку Варвару.4. Твори, написані цьогорічною лауреаткою премії Конрада:

  • «Літо Мілени» (Київ: Смолоскип, 2002)
  • «Старі люди» (Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2003)
  • «Жінки їхніх чоловіків» (Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2005)
  • «Сьомга» (Київ: Нора-друк, 2007)
  • «Фелікс Австрія» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2014)


5. В травні 2014 року представила своє нове оповідання на Міжнародному фестивалі оповідання Intermezzo

6. Із свіжих перекладів Софії Андрухович — «Атлант розправив плечі» Айн Ренд, книга, що наробила чимало шуму в пресі та викликала полярні судження рецензентів, літературних критиків та читачів.

7. Софія Андрухович — одна із експерток медіа-ініціативи «Повага», котра виступає за рівноправ'я жінок в Україні і розповідає про основні напрямки розбудови громадянських прав жіноцтва в нашій країні.

8. Серед інших номінантів на премію Конрада у 2015 році були також Остап Сливинський та Олексій Чупа; але перемога дісталась Софії Андрухович.


Фото: Польський Інститут у Києві, Олександр Мельник
Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал