понеділок, 23 листопада 2015 р.

Андрій Любка — про книжкову дистриб'юцію в Україні

Український письменник Андрій Любка, що зараз перебуває в промо-турі зі своєю новою книгою «Карбід», поділився зі своїми підписниками у соцмережі міркуваннями щодо того, як варто було би змінити тактику дистриб'юції та просування української книжки у регіонах:
«— Три тижні ми їздили з видавцем Центральною, Східною й Південною Україною, презентуючи «Карбід», і в дорозі багато говорили про найбільшу катастрофу нашої культури – відсутність нормальної системи книгорозповсюдження. 
Навіть в Ужгороді, не лише в Миколаєві чи Запоріжжі, складно знайти сучасну українську книжку. (Про райцентри взагалі мовчу, там ситуація достоту варварська, книгарень часто взагалі немає, є хіба куточки канцелярських товарів і принагідних шкільних підручників). 

Так ось, думали ми про те, як довезти українську книжку хоча б до обласних центрів, і надумали, що таке можливо тільки в разі, якщо держава надасть якійсь приватній мережі книгарень за символічну плату просторі приміщення в центрі. 
І навіть вигадали, які саме це могли б бути приміщення – холи облмуздрамтеатрів, що скрізь знаходяться в центрі міст і достатньо порожні, щоб прихистити під дахом книгарню. Таке приміщення за гривню в кожному з обласних центрів для «Книгарні Є» (найкращої мережі, думаю, ніхто не сперечатиметься) – і уявіть, що мільйони українців нарешті отримають доступ до свіжої української книжки (і як від цього можуть зрости тиражі!) 
Таку маленьку протореформу можна здійснити одним розчерком пера - і одразу ж отримати позитивний результат. Так чи ні?»

В нас, звісно, є певні сумніви щодо організаційних нюансів та містечкової бюрократії, котра все ще панує в українськи малих містах, але пропозиція письменника видається цілком слушною.

Джерело: Facebook-профіль Андрія Любки
Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал