понеділок, 30 листопада 2015 р.

3 грудня хтось отримає премію Конрада — Андрухович, Сливинський або Чупа
Польський інститут в Києві оголосив шорт-лист Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Цього року на неї претендуватимуть Софія Андрухович, Остап Сливинський та Олексій Чупа, зазначено на сайті Інституту. Премія Конрада присуджується раз на два роки українському письменникові віком до 40 років за «послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання».

Висунути претендентів на премію можуть українські та іноземні культурні інституції, наукові центри, видавництва, творчі об'єднання та приватні особи. Цього року трійку фіналістів обирали з-поміж 92 номінантів.

До складу журі ввійшли директор Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, письменники Андрій Курков та Таня Малярчук, літературознавець Ростислав Семків, польська публіцистка Боґуміла Бердиховська, президент польського ПЕН-клубу Адам Поморський та директорка Польського інституту в Києві Ева Фігель.

Урочисте оголошення й нагородження лауреата Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського відбудеться 3 грудня в Києві. Ведучою церемонії буде письменниця Лариса Денисенко.

Цього року Премія Конрада вручатиметься вп’яте. До цього лауреатами Премії стали Тарас Прохасько (2007), Сергій Жадан (2009), Наталка Сняданко (2011) і Таня Малярчук (2013).

Лауреат Премії Конрада отримує грошову нагороду в розмірі 3000 євро та піврічне стажування в Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща GAUDE POLONIA від Національного центру культури у Варшаві.

Джерело: «УП.Життя»Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал