пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

Нон-конформістська «Кайдашева сім'я» з'явиться завдяки видавництву «Основи»
Дану Павличко видання Platforma охрестило «панк-видавцем» — і напевно недаремно: віднедавна видавництво «Основи» взялося переосмислювати українську класику, таку добре знайому нам зі школи, але таку «недолюблену» українським читачем. Чи можна виправити це за рахунок творчого експерименту?

Концептуальне видання «Кайдашевої сім’ї» для школярів – ще одна новинка альтернативної серії української класики від «Основ». Заяложена програма, втомлені вчителі, знудьговані учні, загальна атмосфера ненависті та відбувальщини? Насправді у нас хороша література, потрібно тільки дати їй шанс, вважають у «Основах» — і тому вирішили використати провокативне оформлення за допомогою сучасних колажів художниці Лєри Схємки, аби спонукати сучасних читачів замислитися: а може, справді так мало змінився світ із тих часів, якщо ми щиро сміємося над жениханням Карпа і Лавріна, лайками Кайдашихи (не плутати з «лайками» у Facebook) та її невістки Мотрі, співчуваємо старому Омелькові, співпереживаємо тендітній Мелашці?

Лєра Схємка, ілюстраторка «Кайдашевої сім’ї», про концепцію видання:

«— Протягом більш як ста років, які минули від часу написання твору, людство встигло удосконалити усе на світі, але при цьому не зробило ні кроку назустріч взаєморозумінню та подоланню своїх вад. Наголошуючи на цьому, ми розповідаємо візуальною мовою історію 1878-го року, яка близька людині з 2015-го. Ілюстрації до книги – це не зображення того, як виглядали Мотря чи Кайдашиха, це зображення напружених і зовсім не ідеальних стосунків, які диктував характер графіки».

Одна із найяскравіших повістей української літератури, «Кайдашева сім’я», покликана розкрити трагедію села Наддніпрянщини у ХІХ столітті. Конфлікти усередині однієї колоритної (але якої ж типової!) родини зображені із гумором, проте добре ставлення до сварливих Кайдашів не перешкоджає автору безжально критикувати суспільний лад, спосіб організації життя громади, поведінку духовенства, які призводять до «змізеріння людського духу».Видавництво «Основи» пропонує українському читачеві подивитися на класичний твір під новим кутом. Серед «основівських» видань, де класичний текст оживає у поєднанні з оригінальними сучасними ілюстраціями – «Вечера на хуторе близ Диканьки» Миколи Гоголя, оформлені Іллею Ісуповим, «Лісова пісня» Лесі Українки у оформленні Поліни Дорошенко.Анна Копилова, авторка ідеї серії альтернативної шкільної літератури, про книгу:

«— Ідея серії не нова, ми продовжуємо випускати українську літературну класику з сучасними ілюстраціями. «Кайдашева сім'я» - настільки класичний твір, що ілюстраціями до нього може бути або традиційний академічний живопис, або щось навпаки, щось надсучасне, божевільне (у хорошому сенсі)».

У рамках презентації книги видавництво «Основи» проведе цикл лекцій «Невідомий Нечуй-Левицький» у Києві, Львові, Полтаві та Харкові. Під час лекцій читачі зможуть дізнатися багато нового не лише про безсмертну повість «Кайдашева сім’я», але й про життя класика, про його твори, які забороняли друкувати, непрості стосунки письменника і видавців, про своєрідні звички та дивацтва Нечуя-Левицького.


Джерело: прес-служба видавництваНемає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал