понеділок, 30 листопада 2015 р.

«Як змайструвати літак», або Що покласти школяру під подушку на Миколая

Розпочинається передсвятковий сезон — і редакція 5Books вирішила поглянути на книжки, які варто подарувати вашим дітям, племінникам, похресникам чи іншим маленьким українцям, котрі люблять читати (або тільки починають це робити разом із батьками).

Все почалося із того, що в +Книгарня Є минулими вихідними обирав подарунки для друзів, у яких уже є діти — і звернув увагу на декілька цікавих дитячих видань за минулі пару років. Саме про них і поговоримо у циклі тематичних постів «до Дня Святого Миколая».

А розпочну цей цикл розмов із короткого огляду книги Мартіна Содомки, що 2015-го стала своєрідним хітом Форуму видавців та одним із найцікавіших дитячих проектів «Видавництва Старого Лева» для школярів. Йдеться, звісно ж, про «Як змайструвати літак».Книга написана та проілюстрована чеським автором Мартіном Содомкою, а українську адаптацію та переклад реалізувала Тетяна Савченко для «ВСЛ», а підтримку проекту надали в Міністерстві культури Чеської Республіки — і вийшов досить гарний поліграфічний продукт із цікавою манерою розповіді про таку нібито буденну річ, як літак і літакобудування.Гарні детальні ілюстрації, персонажі, що не набридають, та покрокова інструкція для усіх, хто хоче знати, з чого літак складається; як розробляти до нього креслення, завдяки чому він літає і взагалі — чи важко бути конструктором. Відчути себе одним із братів Райт чи конструктором-першопрохідцем із аніме Міядзакі, навчитись малювати — те, що привабить вашого сина, племінника, онука чи прохресника в цій книжці. А ви самі відчуєте себе на час читання отим самим підлітком, який колись так любив світ пригод та нових відкриттів — просто за усіма цими дорослими турботами, офісами, рахунками за квартиру та квитанціями за бензин якось забув про це.Рекомендую батькам (рідним, хресним та названим) звернути увагу не лише на цю книжку, але й на інші із серії — «Як змайструвати автомобіль», «Як змайструвати мотоцикл» та «Як збудувати будинок».Якщо у вас в родині троє-четверо дітей, племінників чи похресників — сміливо купуйте усю серію: подаруєте кожному по книжці, а потім вони будуть мати привід ходити один до одного в гості та читати разом. Бо якщо мені в свої 31 цікаво гортати ці книжки, то їм в 8-10-13 буде не менш цікаво і корисно. А ще я би радив використовувати усю серію Мартіна Содомки як посібник для того, аби навчити ваших дітей малюванню та розвивати фотографічну точність відтворення деталей.

Придбати цю та інші книги Мартіна Содомки можна в магазинах та на сайті «ВСЛ», а також в мережі «Книгарня Є» по Україні.
1 коментар:

  1. "Друзі, це таке дивовижне відчуття – лишити все позаду, податися до незвіданих країв і зазнати там усіляких пригод!"

    Ну вже дуже симпатична книжка, але "Як змайструвати автомобіль" - не поступається. Цікаво було дивитись як під час форуму автор показував те, як працює над малюнками http://starylev.com.ua/news/vidbuvsya-art-snidanok-iz-martinom-sodomkoyu

    ВідповістиВидалити

Прокоментуйте цей матеріал