понеділок, 9 листопада 2015 р.

Інна Масленчук, куратор «Artgnosis:new stage» — про те, чому варто відвідати Вінницю цього тижня

Вінничани добре пам'ятають, як навесні наше місто несподівано сколихнув поетичний фестиваль «Artgnosis» — події з такою кількістю учасників впродовж трьох днів не проводилися тут раніше; окрім того, за організацією стояла «нерозпіарена» команда, радше схожа на зібрання хіпстерів, аніж на «мастодонтів» культурного менеджменту.


Не без огріхів, але перша спроба виявилась досить вдалою — і от вже за чотири дні до Вінниці знову з'їжджаються люди, котрі живляться віршованим словом, гарною музикою та чіпкими текстами — і дають іншим можливість торкнутися сучасного поетичного мистецтва.

Чому із Києва, Львова, Чернівців та інших міст до нас знову їдуть і що чекає на гостей; які дві локації та сім музичних гуртів можна буде почути і хто платить за все це торжество сучасного мистецтва, нам розповіла Інна Масленчук — саме їй та її команді і належить ідея проведення такого заходу (спойлер: а ще завдяки дівчатам та хлопцям з «Artgnosis» до Вінниці частіше будуть навідуватися резиденти «Meridian Chernowitz» — але про все по черзі):


— Отже, до першого вечора залишається усього декілька днів. Які зміни очікують на відвідувачів Artgnosis у порівнянні із весняним фестивалем?


Гадаю, кожен, ознайомившись із програмою осіннього «Artgnosis», зрозумів, що змін очікується багато — як в якісному, так і в кількісному аспектах. Можу сказати, що ми суттєво розширили музичну сцену, якщо у квітні на фестивалі були представлені три музичних гурти, то в листопаді – сім. Тим паче, самим наповненням музична сцена дуже відрізняється, при виборі учасників ми орієнтувалися на новизну та трендовість.

Можна впевненно сказати, що Artgnosis:new stage символізує так звану «clever music». Якщо характеризувати літературну частину фестивалю, то ми захотіли представити новинки книжкового ринку України та Польщі, очікуємо учасників, котрі займаються чи то перекладами з української на польську і навпаки, чи працюють саме в сфері пропаганди української літератури за кордоном.Ну і, мабуть, варто зазначити, що окрім театрів ми захотіли торкнутися актуальних соціо-політичних аспектів за допомогою документального кіно. Одним словом, на глядачів очікує багато приємних сюрпризів.

— Як формували програму? Ви запрошували учасників самі чи були ті, хто запропонував свою участь?


Певно, найважчим в процесі підготовки було саме формування програми, орієнтація на комфорт як і учасників, так і глядачів, а також можливості приміщення та часу – ми старалися все врахувати. Звісно, якщо торкатися контенту фестивалю, то тут було по-різному – декого ми вже давно мріяли побачити на сцені нашого фестивалю, декого нам пропонували наші співорганізатори дирекція арт-пабу Beef Eater та THE FACTORY, а дехто сам пропонував себе.


— Організація фестивалю — фінансово затратна справа. Чи важко було шукати спонсорів? Хто підтримує проект — локальні компанії-рекламодавці чи є також участь видавців, грантових програм?


Мабуть, найважче запитання :) Фестиваль проходить за єдиної фінансової підтримки – коштів наших глядачів, котрі придбали квиточки, та підтримки наших співорганізаторів (арт-паб Beef Eater та арт-кафе THE FACTORY). Якщо говорити про партнерство, то ми вдячні за інформаційну підтримку «RIA 20 хвилин», радіо «ТАКТ», літературну корпорацію «Meridian Chernowitz», «InCORR» та «Територія твого розвитку», також наш продукт підтримали BARRY Barbershop (де чоловіча частина фестивалю матиме змогу набути креативного образу від кращих майстрів міста). А взагалі, відверто кажучи, мене дуже дратує, коли мистецтво пов’язують із комерцією і навпаки. Але, на жаль, в умовах матеріалістичних канонів, від цього не можна втекти.

— Перейдемо до гостей осіннього «Артгнозісу». Розкажи, будь ласка, чим порадують гості. Бачу, окрім поетичної, ще розширено музичну програму — і буде велика молода сцена. Що саме і як буде представлено?


Думаю, що говорити про музику можна довго, але цьому немає сенсу, бо потрібно слухати та відчувати, тим паче, що коли пробігаєш очима програму фестивалю, кидаються у вічі як і відомі імена, так і маловідомі, але не менш достойні.

Буде багато відкриттів та сюрпризів, це я точно гарантую :) Із приводу молодої сцени, — ми ж недарма назвали наш фест «new stage»: ми в цьому вбачаємо нову, перспективну, інтригуючу ноту.


— Окремо про молодих поетів — був конкурс, поділися, кого відібрали із вінницьких авторів, хто приїде з інших міст і що будуть презентувати в рамках фестивалю?


Так, конкурс ми оголосили ще влітку і відбирали по кількості симпатиків в мережі і по сумі балам, що виставляли члени відбіркового журі. У висновку, серед учасників молодіжки зможемо побачити багато хороших авторів, серед яких є й знайомі вінничанам імені – Алла Жабокрик, Олександр Горчинський, Катерина Папуга та Марина Однорог. Очікуємо багато молодих учасників з інших міст, але розкривати усі секрети їх виступу, думаю, не варто :)

— Ще такий організаційний момент як поселення. Скільки гостей з інших міст очікуєте і чи залучили до партнерів готелі чи хостели?


Сподіваюся, місця усім вистачить :) А розміщуватимуть учасників фестивалю Vin Hostel та міні-готель «Сафарі».


— Не було бажання видати збірку творів поетів, які дебютуватимуть на фестивалі? Чи співпрацює команда організаторів Artgnosis із якимись українськими видавництвами?


Бажання, звісно, виникало: розписати гарну антологію фестивалю, презентувати її належним чином, але наразі це поки в планах. Ми даний фестиваль вирішили інтерпретувати також під егідою «література, що виходить за межі»: гостей очікує презентація неймовірних листівок із поезією наших авторів (написаною від руки). Все це дістало назву Artgnosis Postcards series 2015. Ці монохромні шедеври можна буде придбати на нашому фестивалі за досить демократичними цінами.— Наскільки знаю, ви стали партнером мережі «МередіанЧерновіц». Це означає, що окрім осінного та весняного «Артгнозісу» нас очікують інші події від вашої команди?


Так, ми щасливі, що стали регіональними партнерами літературних турів міжнародної корпорації «Meridian Chernowitz». Можна сказати, що знайшли однодумців :) Вже 2 грудня творче об’єднання «Artgnosis» порадує вінничан презентацією нової книги Андрія Любки «Карбід». Навесні очікуємо приїзду Катерини Бабкіної, Ірени Карпи, Дмитра Лазуткіна, Юрія Андруховича.

— Дякую за розмову, до зустрічі на фестивалі; і наостанок — твої побажання нашим читачам


Знаходьте час для прекрасного в хаосі думок та справ :)


Фото: Інна Масленчук | Розмовляв: Олександр МельникНемає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал