середа, 21 жовтня 2015 р.

Вірші Жадана втілили в інтерактивному сайті


Проект «роздІлові» Сергія Жадана отримав власний інтерактивний сайт. При кліку на обрані слова на головній та їхньому «змішуванні» в центрі екрана утворюється відеоролик, на якому під музику в супроводі абстрактного відеоряду Сергій Жадан начитує ту чи іншу поезію із нового циклу. Сайт реалізовано спільно із агенцією «Арт-Поле» як продовження творчого музично-поетичного проекту «роздІлові». Ось як сам автор говорить про ідею свого нового починання:
«— Ми спробуємо показати простір між літерами та рядками, спробуємо відчути протяг, який з'являється між розділовими знаками, примушуючи текст повертатися до світла й виходити з темряви. Для нас це велика інтрига — почути дихання тиші, говорячи про любов і забуття, смерть і натхнення, героїв і привидів...»
Перший показ відбувся ще 2012 року, потім була невелика творча пауза:

«— Аж поки не виникла ідея створити спеціальну версію проекту «роздlловl» до простору садиби Мсциховського — старовинної вілли неподалік Алчевська. У проект увійшов Влад Креймер, електронний музикант з Донецька, та віденська танцівниця Андреа Марія Хандлер. За задумом Олі Михайлюк, «роздlловl» тепер складали дві частини: перша наповнена Його словами, друга — Її рухами. В травні’2014, коли ситуація на Сході Україні щодня ставала гострішою у садибі Мсциховського біля Алчевська відбувся показ оновленого проекту»


Восени 2014-го проект вчергове оновили:

«—Восени 2014 року вчергове оновлена версія проекту «роздlловl» була показана в Харкові, Одесі та Києві. В ній взяв участь одеський художник Микола Карабінович, у візуалізації також були використані фрагменти відео Олександра Пролетарського. Остання — на сьогодні — версія проекту «розділові» у вересні 2015 року представлена у Харкові, Чернівцях та Львові.» 

Взимку 2016-го проект буде запущено в різних містах на Сході України:

«—29 лютого 2016 року — а цей рік дарує нам додатковий день як можливість проекту «роздlловl» зібратися знову — «роздlловl» зустрінуться, щоб вирушити в тур містами, розташованими на межі із зоною АТО, проект також планується показати у Києві.»
Джерело: сайт «роздІлові»