понеділок, 5 жовтня 2015 р.

«Щасливий» — не такий вже й щасливий, але сповнений оптимізму роман Вікторії Гранецької


У вересні українська письменниця Вікторія Гранецька презентувала свій новий роман — про Вінницю, любов, дітей, материнство та іслам. Не знаєте, як це все можна поєднати? Тоді дивіться фото та відео із презентації, що відбулась в «Книгарні Є».

«Щасливий» — новий роман Вікторії Гранецької, де цього разу в центрі розповіді не якась містика чи карколомні перетворення, а доля пересічної родини, де чоловік — вихідець із Нагірного Карабаху, мусульманин та емігрант, а жінка — вінничанка, котра навіть змінила віру заради коханого. Втім, вони могли би бути щасливими, якби хлопчик на ім'я Саїд (чиє ім'я и перекладається як «щасливий») не виявився не такою простою дитиною, як здавалося спочатку.

Ось що Вікторія Гранецька сама розповіла про історію реальної вінницької родини, котра стала прототипом цієї книги (до речі, жінка, що є праобразом головної героїні, читала цю книгу ще до виходу її друком):


Серед інших важливих проблем, котрих Гранецька торкається у своїй книзі — проблема материнства у випадку резус-конфлікту, проблема того, як суспільство та сама жінка приймає цей непростий виклик, коли постає вибір між достроковим припиненням вагітності та перспективою народження важкохворої дитини:


Частину коштів від книги письменниця передасть родині маленького хлопчика, адже його лікування та терапія досі обходяться родині в зачну суму. Але окрім проблем материнства, зачепила Вікторія і проблему сприйняття Бога, релігії в цілому та ісламу зокрема в не-ісламському суспільстві, важливості боротьби із стереотипами про мусульман в Україні:Для тих, хто хотів би дізнатися більше про нову книгу авторки, ми підготували повний аудіозапис зустрічі: