понеділок, 5 жовтня 2015 р.

Катерина Бабкіна та Марк Лівін прочитають 400 книг на двох за 1 рік


Для видання «Buro 24/7» письменники Катерина Бабкіна та Марк Лівін поставлять творчо-читацький експеримент: вони прочитают кожен по 200 книг за рік, а враженнями від прочитанного ділитимуться із своєю аудиторією:

«— Ми вибрали багато читати. Про це зараз багато говорять, але чомусь ніхто цього не робить — тобто читати ніби-то модно, круто, потрібно, але пробіжка, прокачаний фейсбук чи популярний інстаграм і баночки з рідкою їжею "я на детоксі" чомусь в тренді в дії, а читання тільки на словах.

В Україні найменший відсоток людей, що читають, з усієї Європи. 50 % українців не читає взагалі. Ще половина прочитали в 2014-му менше 5 книг за рік.  Ми хочемо читати весь час. Ми прочитаємо по 200 книг українською мовою впродовж року. Це суттєво поліпшить загальну статистику, тобто наш випадок розбавить в цифрах тих, хто до п’яти книг на рік або зовсім ні. Це буде весело і складно: нам доведеться багато думати і дуже добре структурувати свій час  роботу, розваги, подорожі, творчість. Це, очевидно, сильно змістить нам приорітети. І, думаємо, це дуже нас збагатить  з голови, зрештою, не можна дістати те, чого туди не поклав. Ми за накопичення інтелектуального капіталу, ідей, за повільний час, зосередженість і книжку в руках  це, врешті-решт, красиво».Щотижня автори писатимуть про те, що прочитали, що відчули, які ідеї для себе відкрили та який досвід від цього отримали. Стартував проект в міжнародний День Бібліотек. За словами Бабкіної та Лівіна, 200 книг на кожного — це неабияка ціль, але «великі цілі досяжні». Тому вони закликають інтернет-користувачів приєднуватися до них, читати книжки та слідкувати за експериментом (і писати власні міні-рецензії на прочитані книжки) за тематичним тегом #bookchallenge_ua.

Джерело та фото: Buro 24/7