вівторок, 8 вересня 2015 р.

Про політичні репресії в Україні — англійською: презентація книги «Two worlds. One idea»


Книгарня “Є” та видавництво “Смолоскип” у Львові провели на початку вересня презентацію англомовного видання “Two worlds. One idea. Ten Years of Correspondence between Amnesty International, Group 11 and a Ukrainian Political Prisoner Zinovii Krasivskyj” (“Два світи — одна ідея. Десять років листування Міжнародної Амністії, Група 11 з українським політв’язнем Зіновієм Красівським”) за участі упорядниці й перекладачки книги проф. Анни Процик (Нью-Йорк), правозахисника Мирослава Мариновича, поета Ігоря Калинця, історика Юрія Зацева.

Це видання відображає листування між Зіновієм Красівським, жертвою радянських репресій, і членами групи Міжнародної Амністії 11 в Нью-Йорку. Обмін листами починається в 1977 році, відразу після того, якдо імені українського поета і політичного активіста – у той час ув'язненого в радянській психіатричній в'язниці – було привернуто увагу міжнародної організації з прав людини завдяки Віктору Файнбергу та Анатолію Радигіну, двох колишніх радянських в'язнів сумління, яким у середині 1970-х пощастило потрапити на Захід.

Тривалий час листування між жертвою радянських політичних репресій та організації із захисту прав людини на Заході було рідкістю. Якщо це тривало більше року або двох, це було завжди результатом непохитної, стійкої особистої відданості ідеї прав людини. Ця колекція листів охоплює період більше десяти років. Кореспонденти були наполегливими у своїх зусиллях, і їм пощастило залучити натхнення і тверду віру в ідеї свободи. Збірка засвідчує відданість членів Групи 11, приділяючи особливу увагу невтомній, сумлінній праці Красівського та його найбільш відданої кореспондентки Айріс Акагоші.​