четвер, 3 вересня 2015 р.

«На рідній чужині» — зустріч із побратимом Стуса у Вінниці


В ніч з 3 на 4 вересня в тюремній камері 30 років тому перестало битися серце одного із найбільш перспективних поетів-вісімдесятників — Василя Стуса.

29 серпня 2015 року у вінницькій «Книгарні Є» в рамках «СтусФест» відбулась зустріч із політв'язнем Василем Овсієнком, яку модерував історик та журналіст Вахтанг Кіпіані. Спогади про поета, історії про переслідування українських письменників, поетів та правозахисників в часи СРСР та історія про те, що називали «робочим інструментом» наглядачі тюремних таборів на Півночі прозвучали у першій частині зустрічі з дисидентом:


В другій частині розмови більше говорив на початку Вахтанг Кіпіані — в тому числі про те, що безкарність за злочини минулого приводить до повторення аналогічних злочинів у теперішньому (в тому числі — на Донбасі, де Стус прожив і пропрацював більшу частину життя, а зараз пам'ятні дошки йому демонтують бандити та прихильники комуністичної ідеології). Також Василь Овсієнко згадав обставини смерті поета та першої інформації для побратимів та близьких митця: