четвер, 10 вересня 2015 р.

Борис Шавлов, виконавчий директор LAURUS — про очікування від цьогорічного Форуму та новинки видавництва


Попри заклопотаність українських видавців перед стартом Форуму у Львові ми змогли отримати коментар ще від одного представника книжкової індустрії в Україні — ним став Борис Шавлов, виконавчий директор видавництва LAURUS. Просто з мобільного телефону він нам написав декілька відповідей на наші одвічні питання — чого очікує від Форуму та які новинки продемонструє LAURUS у вересні:

—Які Ваші очікування від цьогорічного Форуму?


Я чекаю великих продажів, тому що якщо в книгарнях мало що продається, — то має ж воно десь продаватися. Досвід київського Книжкового Арсеналу довів, що ті, хто купують книжки і мають у своєму місті велику книжкову подію, багато купують саме на ній.—Чи буде презентувати Ваше видавництво якісь новинки на Форумі? Якщо так — в декількох словах розкажить, будь ласка, про те, що саме чекає на відвідувачів Ваших стендів та презентацій


Так, це буде, перш за все, надзвичайна книжка Олексія Толочка «Очерки начальной Руси» — це обов'язкове читання для будь-кого, хто цікавиться історією Київської Русі. Ця книга рушить стереотипи та змушує подивитись на світ по-іншому.

Інша супер-книжка — це збірка оповідань ув'язненого в РФ українського кримського режисера Олега Сєнцова. Презентувати книжку буде Сергій Жадан, і ця презентація має бути значною подією Форуму.

Вишенькою на торті Форуму може стати й презентація книжки нашого видатного арт-критика Костянтина Дорошенка «Конец эпохи позднего железа» - історії сучасного культурного життя країни.

—Як, на Вашу думку, змінилась ситуація із читанням та видавничою справою в Україні за минулі рік—два?


Читати стали більше, купувати - менше. Галузь зазнає великої кризи, і невідомо, чи не закінчиться все для видавців зовсім погано. Але ми просто робимо, що маємо робити; а читачі - читають. Може - не наші книжки, не з паперових носіїв або не куплені, а безкоштовно закачані з піратських ресурсів, але читають. Це тішить.

—Чи є книга (або автор), котрих Ви вважаєте своєрідним відкриттям (або досягненням) вашого видавництва за цей рік?


«Очерки начальной Руси» Олексія Толочка - книжка року і для LAURUS, і для історичного цеху країни, на мою особисту думку.

—Чого б Ви хотіли побажати українцям та іноземним гостям, котрі приїдуть на Форум видавців у Львові?


Бути на тих подіях, згадка про які залишиться на довгі роки, і купити ті книжки, які залишаться в бібліотеках ваших онуків.