пʼятниця, 4 вересня 2015 р.

11 вересня на Форумі у Львові пройде презентація книги Тараса Березовця «Анексія: острів Крим»


Презентація суспільно-політичної книги Тараса Березовця відбудеться 11 вересня на Львівському Форумі видавців:

«По суті, це буде перша документальна книга, яка розповідає про анексію Криму у часових рамках, починаючи з 18 лютого і закінчуючи 18 березня 2014 року. Сама книга охоплює достатньо серйозний документальний фактаж, тому що ми взяли за основу величезну кількість джерел – 704 джерел»,
– повідомив Тарас Березовець, автор книги та ідеолог проекту Free Crimea.

Над книгою працювала достатньо велика кількість експертів – зокрема, експерти із центру Free Crimea (Катерина Покровська, Марічка Дупак, Анна Макота та Роман Остапчук), журналісти (Вікторія Чирва). Для написання книги взяли 40 ексклюзивних інтерв’ю – українських та російських політиків, зарубіжних експертів (у тому числі – військових) – людей, які безпосередньо пережили ці події і погодилися поділитися власними спогадами про те, як відбувалася анексія півострова. Серед них – Севгіль Мусаєва-Боровик, головний редактор онлайн-видання «Українська правда», Дмитро Тимчук, народний депутат від фракції «Народний фронт», керівник Центру військово-політичних досліджень, Георгій Логвинський, народний депутат від фракції «Народний фронт» та Олександр Янковський, керівник теле-радіопрограм проекту Радіо Свобода “Крим.Реалії”.Книга містить також значну кількість матеріалів, які не публікувалися раніше, і висвітлює передумови анексії – різноманітні факти і тенденції, починаючи з 1991 року, у тому числі з використанням джерел розвідки. «Для мене це була книга особистих спогадів», – поділився Тарас Березовець. – Було важко залишатися беземоційним, оскільки Крим – це моя батьківщина, там досі живе багато близьких мені людей, моїх друзів дитинства».

«Найголовніший висновок, який я зробив з усіх тих подій – що російські окупанти приходять туди, де немає українських громадян. На жаль, як показала практика, у Криму не було критичної маси українських громадян», – зазначив Олександр Янковський. – Був масовий спротив, був величезний мітинг, організований Меджлісом та іншими проукраїнськими силами за день до захоплення ВР Криму, 26 лютого, проте 27 лютого трапився якийсь анабіоз»Севгіль Мусаєва-Боровик з перших днів анексії висвітлювала події на півострові.

«Коли почалися події біля Верховної Ради, мені стало страшно. Пригадую, як ми зідзвонювалися з Тамілою Ташевою, з Рустемом Маалімовим. Ніхто не розумів, що відбувається», – згадує вона. «Не хочу говорити про тих, хто став зрадником, але у цілому це стала історія допомоги і взаємодопомоги».

Севгіль зізнається, що і досі згадувати про ті події їй непросто. «Втрату Криму можна порівняти з втратою близької людини, і ти проходиш декілька етапів усвідомлення цієї втрати. Хотілося б перечитати книгу і усвідомити ще раз, тому що наразі все надто неструктуровано», – зазначила вона.

Джерело: прес-служба Українського кризового медіа-центру