середа, 19 серпня 2015 р.

Досі неясно, чи зможе Україна стати учасницею Франкфуртського книжкового ярмарку

Минуло більш, ніж три місяці від декларації наміру масштабно представити національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку до фактичної постанови Кабінету Міністрів про виділення проектних коштів. Але досі неясно, чи буде українське книговидання представлене на цій визначній європейській події, зауважує в своєму блозі кураторка «Книжкового Арсеналу» Ольга Жук:

«— Як повідомили робочій групі у Держкомтелерадіо (основний експонент-заявник на стенд України у Франкфурті), виявляється, на даний момент самої постанови Кабміну для успішної реалізації проекту вже недостатньо: ще три місяці можуть «з’їсти» подальші тендерні процедури, до яких зобов’язує держава, аби ці кошти можна було використати на оплату виставкової площі, побудови стенду, підготовку і друку інформаційних матеріалів тощо. Коли подія вже мине? Не кажучи про абсурдність пропозиції Франкфуртському ярмарку, у якого тисячі експонентів (здатних, на відміну від нас, цивілізовано оплачувати замовлені виставкові площі), взяти участь в українському тендері, та ще й просити потім повернути частину коштів, запланованих на інші проектні витрати. Чому це тут вважають нормальним – ганьбити цілу вітчизняну сферу культури - книговидання, роблячи світові такі «спокусливі» пропозиції? Чи не час визнати невідповідність цих мутних, атавістичних бюрократичних механізмів, які дісталися нам у спадок ще з СРСР, сучасним реаліям, і прийняти світові практики управління культурою і креативною економікою?»
Кураторка сподівається, що широкий розголос проблеми та привернення уваги президента України до казусу із участю вітчизняних видавців у знаковій події європейського рівня може посприяти усуненню бюрократичних перепон.

Джерело: блог Ольги Жук