субота, 1 серпня 2015 р.

Найбагатші письменники 2015 року — від автора «Гри престолів» до «повелителя літературних негрів»

Цьогоріч до списку найбагатших письменників ділове видання Forbes включило 16 авторів, які усі разом заробили близько 355 млн доларів. Найприбутковішим (що й недивно) став жанр Young adult.

На чолі світового рейтингу стоїть «американська відповідь Донцовій» — Джеймс Паттерсон (89 млн доларів щороку) із 16—17 книжками на рік. Далі 2 місця тримають автори книжко для тінейджерів та студенток: «Паперові міста» та «Винні зірки» принесли Джону Гріну 26 млн, а Вероніка Рот отримала 25 млн доларів. Хто ж решта учасників списку?


1. Джеймс Паттерсон: $89 млн


Джеймс Паттерсон другий рік поспіль стоїть на чолі списку найбагатших авторів книг у світі. Воно й недивно: маючи армію «літературних негрів» та налагоджений процес випуску книг, він продовжує штампувати серію книг про інспектора Алекса Кросса, детектива Майкла Беннета та роботи для «Жіночого клубу розслідування вбивств».

Робота кипить — 16-17 книжок щороку, плюс нещодавно він заявив, що хоче займатися дитячою літературою і випускати від 8 до 12 дитячих книг (невже винайде свого Кале Блумквіста?). Варто віддати йому належне: він багато заробляє, але й витрачає чимало на благодійність. Минулого року роздав мільйон доларів грантами для інді-книгарень, а ще на півтора мільйони накупив книжок для шкільних бібліотек.


2. Джон Грін: $26 млн


«Винні зірки» набирає обертів — лише в книгарнях США продано понад 3,5 млн примірників цього чтива. А 2015-го прорив здійснила видана ще 2008-го книга «Паперові міста»: всьому виною бум в кінотеатрах через головну прем'єру літа.


3. Вероніка Рот: $25 млн


Антиутопія «Дивергент» працює як треба: екранізація плюс книжки прнесли Вероніці Рот на 8 мільйонів доларів більше, ніж торік. Непогано, як для 26 років, погодьтесь.

Цьогоріч Рот уклала договір про написання ще двох книг із видавництвом Harper Collins.


4. Даніела Стіл: $25 млн


Стара гвардія не підводить — 40 років творчого досвіду і 130 творів приносять свої плоди. На додачу Данієла досі випускає в середньому по 3 книги на рік. Окрім жіночих романів, вона встигла навіть трохи попрацювати у жанрі дитячої літератури, non-fiction і видати збірку віршів.


5. Джефф Кінні: $23 млн


«Щоденник слабака» — не єдина книжка в жанрі дитячої літератури, котра принесла Кінні хороші гроші. Його новий твір The Long Haul лише в Штатах продався півторамільйонним тиражем. Книги перекладають 45 мовами, тому є куди рости фінансово.

6. Джанет Іванович: $21 млн


Продовжуємо із успішними жінками-літераторами. Автор серії книг про пригоди Стефані Плам видала 2015-го ще три романи. Хітом стала Top Secret Twenty-One: A Stephanie Plum Novel.

7. Джоан Роулінг: $19 млн


Історія Гаррі Поттера завершилась, але окрім роялті від культової серії про чарівників та маґлів, Роулінг пише детективи під псевдо Роберта Гелбрейта. До «Поклику зозулі» та «Шовкопряда» скоро додасться «Носій зла».

8. Стівен Кінг: $19 млн


Ветеран літературних рейтингів вже заробив 433 млн $ на даний момент, але потроху додає капітал до вже заробленого — жахи та містика (навіть старі) дуже добре продаються.

9. Нора Робертс: $18 млн


Авторка понад 220 детективів та любовних романів отримує в основному відрахування від старих робіт, бо на новинки вже немає такого ошелешуючого попиту: торік вона продала нову Shadow Spell у Штатах тиражем лишень в 298 600 примірників.

10. Джон Грішем: $14 млн


Автор юридичних трилерів з 1988 року щороку видає по 1 книжці. Нова книга Gray Mountain продалась на ринку тиражем в 620 тис екземплярів.

11. Ден Браун: $13 млн


Його і досі навіщось дарують один одному вітизняні любителі детективів. З 2013-го року він не видав нічого нового, але «Код да Вінчі» та «Інферно» досі непогано продаються в усьому світі (Україна — не виключення).

12. Сьюзен Коллінз: $13 млн


«Голодні ігри» перестали ламати рейтинги (літературним агентам авторки залишається із ностальгією згадувати 2012 рік, коли було продано 27,7 млн примірників), але прибутки Коллінз приносять роялті від екранізацій. Окрім історії про дівчинку на чолі повстанців, у Коллінз є 5 книжок циклу «Хроніки Підзем'я».

13. Гілліан (Джілліан) Флінн: $13 млн


У список Флінн портапила 2014 року завдяки шаленому успіхові книги «Та, що зникла» (усім вам відома завдяки екранізації Gone Girl). Продажі за минулий рік сягнули 1,8 млн примірників, а додайте ще роялті від екранізації та прокату — от і маємо статок за 2015-й.

14. Рік Ріордан: $13 млн


Пригоди Персі Джексона принесли Рікові 13 млн доларів — дитяча література теж може приносити непогані гроші (хоч і не такі, як у Джеффа Кінні).

15. Е. Л. Джеймс: $12 млн


Фанфік «Сутінок» попри свою жахливу літературну композицію, лінійність та очевидну примітивність допомагає заробляти хороші гроші. А екранізація «50 відтінків Грея» (ні, не «сірого», як би цього не хотілося вітчизняним локалізаторам) перевершила прокатні прогнози в усьому світі.

Нещодавно вийшла нова книга Джеймс — «Грей». За три доби було продано мільйон примірників у світі. Залишається стенути плечима щодо літературних смаків сучасності.

16. Джордж Р. Р. Мартін: $12 млн


Чи то всі втомилися від «Гри престолів», чи пан Мартін дуже довго пише нову книгу _ але цьогоріч продажи скоротилися. Серіал залишається популярним, а от читачі поки чекають на шостий роман у серії — його обіцяли наступного року.

Джерело: readrate.com