четвер, 13 серпня 2015 р.

Мар'яна Савка, «ВСЛ»: «Продажі розмальовок переважають»


Тільки нещодавно ми торкалися теми того, що протягом двох минулих років відбувся різкий стрибок популярности розмальовок серед дорослих, а не дітей — і ось інтерв'ю співзасновниці і головного редактора «Видавництва Старого Лева» Мар'яни Савки доводить справедливість цього твердження:

—Дуже скоро ми просто навчилися робити дорослі книжки – стали отримувати хороші пропозиції, навчилися вибирати потрібні книги. А загалом, ми виходимо з потреб читача і намагаємося водночас його дивувати чимось новим, несподіваним, яскравим. У видавця має бути свій почерк. От Іван Малкович має цей упевнений свій власний почерк – він видає перевірену часом класику, надаючи їй нового шику. Зараз, я чула, готує до друку «Тома Сойєра» Марка Твена – чудова і вічна книжка. Ми ж обрали собі трохи інший шлях – відкривати щось несподіване, нове, саме для українського читача нове. Інколи, як у випадку з розмальовками для дорослих «Чарівний Сад»  і «Зачарований Ліс» Джоанни Басфорд нам навіть вдається започаткувати в Україні модний тренд. Після нас розмальовками захопилося ще кілька видавництв.
На запитання «5 каналу», які сами книжки «ВСЛ» є лідерами за обсягами продажу, Мар'яна Савка не приховує нічого:

От саме продажі розмальовок і переважають. Тут справа не в розмальовці, а власне у тренді. Інколи спрацьовує несподівано високий попит суспільства на якусь книжку, і тоді бестселерами стають такі книжки, як «Мистецтво війни» Сунь-дзи, двотисячний тираж якого продався менш ніж за два тижні, чи «Як говорити з дітьми про мистецтво» Франсуази Барб-Галль – здається, що й сама авторка не сподівалася такого буму в Україні на її книжку і зокрема такого успіху на Мистецькому Арсеналі. Успіх видання Мізелінських «Карти» можна було передбачити – воно не лише красиве, але й дуже цікаве і корисне. Але вже вкотре переконуюся, що успіх має та книжка, якою ми самі задоволені. А це означає, що наш покупець став вибагливим і вимогливим до якості. Є книжки – улюбленці публіки. Як, наприклад, кротяча трилогія від Прохаськів. Є книжки – літературні події, як роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Є книжки, успіх яких постав з естетичного чи інтелектуального голоду публіки – як есеї Володимира Єрмоленка чи книги «Аґрафки». 
І взагалі, добре те, що нема провальних видань. Якщо поетична серія продається тиражем тисяча-дві, а розмальовки продаються десятками тисяч – то це лише відображення світової тенденції, адже вірші у всьому світі мають обмежене коло поціновувачів, на відміну від широкого кола тих, хто любить розфарбовувати квіточки.
Загалом до Форуму видавців у Львові «ВСЛ» готує до 40 нових книжок і авторів, тому обіцяють, що одними лише новими розмальовками не обмежаться.

Джерело: 5.ua/interview/Mariana-Savka | Фото: «5 канал»