четвер, 27 серпня 2015 р.

Поради молодим поетам від Ірини Вікирчак


Культуртреґер, куратор фестивалю «Intermezzo» та організатор курсу для молодих письменників «Творчопис» Ірина Вікирчак опублікувала низку рекомендацій для молодих авторів, котрі подають свої роботи на поетичні конкурси в Україні:

«—Перечитуючи 516 заявок з віршами на конкурс «Видавництва Крок», мимоволі доходиш висновку, що написання віршів — справа непроста і потребує присутність відразу кількох складових (як не дивно):
  • форма — вдало підібрана форма, ще не означає добрий вірш, найчастіше — набір слів;
  • зміст — якшо вдала форма і без змісту, то вірш ніякий;
  • метафор — несподіваних метафор! не може поет повторювати одні і ті ж рядки, почуті/прочитані раніше, у різній послідовності;
  • вокабуляр — користуйтеся словниками, перевіряйте кожен свій сумнів і кожну підозру на русизм (якщо пишете українською);
  • тематичне — почитайте філософів (скільки натхнення довкола) не лише у джмелях, коханих, вітрі, серці, весні і прочєє;
  • у світі ще багато цікавих місць, окрім "між мною і тобою";
  • слово "біль" чоловічого роду. 
1. Вірш має право на існування, якщо центрова метафора ще ніколи до цього вірша не існувала у такому вигляді.
2. Розкажіть мені у вашому вірші щось таке, що мені ще ніколи ніхто не розповідав! Або ж розкажіть щось просте-просте, але на такому рівні володіння мовою, щоб аж дух перехопило!
3. Покажіть таке спостереження, яке ніколи ніхто не помічав, дорогі мої капітани очевидності! Інакше, це вірші для вас самих, вони особисті і нічого цінного іншим людям не розкажуть. Це ваші особисті історії, які приємно потім показувати дітям-внукам, аби вони про вас могли дізнати щось більше». 
Як зазначає Ірина Вікирчак, якщо поет хоче вийти на широку аудиторію, то має розуміти, хто його аудиторія, і що вона має робити із поетичними творами конкретного автора.

Джерело: сторінка Ірини Вікирчак у Facebook