середа, 19 серпня 2015 р.

5 найдорожчих книжкових проектів на платформі Kickstarter


Платформа колективного фінансування Kickstarter зазвичай використовується для фінансування гаджетів та технічних винаходів. Але є щонайменше 5 прикладів успішного фінансування книжкових видань для гіків, дітей та просто шанувальників інді-видань.

1. Бути чи не бути: ось у чім пригода

Автор: Ryan North (Нью-Йорк, США)
Дата завершення збору: 21 грудня 2012
Зібрано $580 905 з необхідних $20 000Кожна історія ведеться від імені того чи іншого героя, а розповіді проілюстровані роботами 65 художників, які, згідно з описом проекту на Kickstarter’і, є найкращими митцями сучасності. Книга неабияк привернула увагу користувачів, які пожертвували понад півмільйона доларів на її створення. Таким чином «Бути чи не бути» досі є найбільш успішним книжковим проектом Kickstarter’у та посідає третє місце в розділі «видавнича справа»: його з невеликим відривом випереджають кампанії Radiotopia (найкращі радіошоу планети / зібрано $620 412) та Planet Money T-Shirt (виготовлення спеціальних футболок в підтримку передачі Planet Money на National Public Radio / зібрано $590,807), які насправді лише частково стосуються саме видавничої галузі. Книга Норза вийшла друком восени 2013 року.

2. Майстри анатомії


Автори: аніматори, ілюстратори й творці коміксів, які працювали для Disney, Pixar, Dream Works, Marvel та DC
Дата завершення збору: 20 листопада 2013
Зібрано $532,614 з необхідних $20 000За задумом, ілюстрації повинні бути нейтральними (без одягу, прикрас, міміки) й представленими у трьох ракурсах: анфас, профіль і в 3/4 оберти від анфас. Мету книги автори пояснили так: «наблизити ілюстрації десятилітньої давності до чогось більш відповідного сучасній естетиці».

На їх думку, таке видання повинне бути у бібліотеці кожного художника-початківця – традиційного чи цифрового. Друком книга «Майстри анатомії» вийшла у серпні 2014 року.

3. Оґі та Зелений Лицар: Пригодницька книга для дітей


Автор: Zach Weinersmith (Нью-Йорк, США)
Дата завершення збору: 2 липня 2014
Зібрано $384 410 з необхідних $30 000Одного ранку дівчинка вирушає у пошуках пригод, прагнучи віднайти себе у дивному світі фантазій. І там Огі повинна застосувати весь свій інтелект, щоби врятувати від смерті хороброго лицаря. В основу історії ліг відомий середньовічний роман про сутички між двором короля Артура та велетнем Зеленим лицарем. Проілюстрував книгу художник Boulet. Друком видання вийшло у грудні 2014 року. Під час збору коштів автор проекту додавав нові й нові цілі, з огляду на те, що пожертви перевищували очікування. Одна із них досить благородна – передати 800 примірників книги до бібліотек.

4. Привіт, Рубі!


Автор: Linda Liukas (Нью-Йорк, США)
Дата завершення збору: 22 лютого 2014
Зібрано $384 410 з необхідних $30 000У книзі йдеться про Рубі – «маленьку дівчинку з великою уявою» та її пригоди. Власне авторка створила дві книги – казкову історію про Рубі (з власними ілюстраціями) та збірник вправ. Обидві книги покликані навчити маленьких читачів основам програмування за допомогою оповідань та вправ, що слугують найпростішими шаблонами для подальшого навчання. «Привіт, Рубі!» розраховане на дітей віком від 4 до 7 років.

Нещодавно Лінда повідомила на окремому сайті проекту, що друком книга вийде у жовтні 2015 року, значно пізніше, ніж планувалося, зате видання буде вдвічі більше від початкового задуму (64 сторінки й 10 глав розповіді про Рубі та 40 сторінок вправ). Публікуватиме «Привіт, Рубі!» відоме видавництво Macmillan

5. Класична колекція Cinefex для iPad


Автор: New Scribbler Press (Нью-Йорк, США)
Дата завершення збору: 16 серпня 2013
Зібрано $297 107 з необхідних $217 500На реалізацію цього проекту автори відразу запросили понад двісті тисяч доларів, адже прагнули створити цифровий архів журналу Cinefex для iPad. Cinefex – часопис, присвячений спецефектам у фільмах і виходить у США із 1980 року. Команда New Scribbler Press, до якої входять троє осіб – креативний директор Марк Крістіансен (Mark Christiansen), дизайнер Джонас Хаммлестранд (Jonas Hummlestrand) та розробник Кріс Кодерволл (Chris Cederwall) – вважає, що це незамінний ресурс для тих, хто працює з візуальними ефектами та анімацією, та джерело захопливих історій для кінофанів. Саме тому вони вирішили відцифрувати архів Cinefex – від першого до 126 випуску.

Джерело: chytomo.com