понеділок, 10 серпня 2015 р.

Російське видавництво вигадало книгу про Путіна і приписало її британському журналістові


Медіапростором шириться черговий скандал: російське видавництво «Алгоритм» створило книгу «Ніхто крім Путіна», яку приписало відомому британському журналістові Люку Хардінгу. Оригінал начебто було випущено раніше в Україні. Проблема полягає в тому, що ні в Україні, ні будь-де подібної книги Хардінг не видавав і не публікував.

В інтерв'ю російській радіостанції керівник «Алгоритму» Ніколаєв заявив, що переклад здійснили без погодження із авторов, бо начебто не змогли його знайти і зв'язатися із ним. Люк Хардінг у відповідь в коментарі для Російської служби ВВС саркастично зауважив, що слова горе-видавця звучать так само переконливо, як запевнення школяра в тому, що собака з'їв його домашнє завдання.

Хардінг заявив, що усі журналісти, котрі просять його прокоментувати скандал, цілком нормально зв'язуються із ним, тому жодних проблем у росіян не мало би бути. Про «книгу», яку йому приписують, британець дізнався від власного приятеля, котрий живе в Росії. Ситуацію автор вважає незвичною та протизаконною, має намір проконсультуватися із юристом стосовно подальших дій.

Опус про Путіна від російського видавництва — це набір вибіркових уривків реально існуючої книги Люка Хардінга Mafia State із передмовою від Ізраеля Шаміра з критикою на адресу британця та ще декількома статтями Хардінга для різних ЗМІ. Загалом протягом року росіяни випустили низку таких книг про Путіна, і подібна ситуація вже була: американець Майкл Бом, якому приписують книги «Помилка президента Путіна», заявив, що ніколи не писав подібної книги і не давав згоди на її публікацію.

Фото: Fedor Savintsev/Agency.Photograp