понеділок, 10 серпня 2015 р.

Розмальовки для дорослих — данина моді чи вмотивована потреба?


Розмальовки вже пару років як перестали бути атрибутом виключно щасливого дитинства. Дорослі поважні дяді та тьоті не менш охоче купують продукцію Джоанни Басфорд, аніж діти, щоби брати до рук олівці, фломастери та маркери — і малювати, малювати, малювати... Або хоча б розфарбовувати.


Видання The Boston Globe зауважує, що цього літа різні тематичні розмальовки буквально змітають з полиць у магазинах. Дорослі книжки-розмальовки стали бестселлерами не лише в офлайн-мережах, але й в інтернеті, очолюючи рейтинги продажів на сайтах інтернет-рітейлерів Amazon та Barnes and Noble.

Чому дорослі так активно купують продукт, від початку орієнтований на дітей та підлітків, але аж ніяк не на дорослих? Причин декілька, і головна — розфарбовування має яскраво виражений терапевтичний ефект і допомагає знімати стрес.


Як вважає Сара Дівер (Sarah Deaver), президент American Art Therapy Association, розмальовування створює об’єкт, на якому фокусується людська увага та уява, і відповідно «відключається» сприйнятти інших проблем.

Популярність розмальовок серед дорослої аудиторії стала настільки високою, що навіть автор «Гри Престолів» Джордж Р.Р. Мартін не залишився осторонь цього тренду. Видавництво Bantam готує розмальовку за сюжетом його роману із 45 чорно-білими ілюстраціями з епізодами, сценами та героями із оригінальної серії «Пісні льоду та полум’я», повідомили представники компанії виданню Los Angeles Times. Очікувати новинку слід вже цієї осені.