субота, 18 липня 2015 р.

На початку 2016 року буде видано «Їздець» — літературний путівник містами УкраїниКураторки нового літературного проекту Галина Танай та Ольга Гончар анонсували вихід літературного путівника із прив'язкою його до низки тематичних екскурсій українськими містами.


В інтерв'ю для ресурсу Litcentr вони трохи розповіли про сам проект та його ключові засади:

«В нашому випадку ідеї та проекти народжуються дуже егоїстично – з власних потреб. В якийсь момент ми зрозуміли, що дуже погано знаємо власну країну. Заплатити гроші в турагенції і поїхати за кордон було справою більш звичною, ніж продумати маршрут і попрямувати у подорож по Україні. А, оскільки ми цікавимося літературою і працюємо в цій сфері, виникла ідея поєднати внутрішній туризм і літературу. Так виникла концепція літературного путівника, в якому письменники розповідали б про цікаві та маловідомі туристичні об’єкти і локації. Наразі ми працюємо над книжкою, що поєднає формат збірника короткої прози та повноцінного туристичного путівника з усією необхідною інформацією: мапами, ілюстраціями, QR-кодами, контактами закладів, де можна переночувати та смачно поїсти.

Літературний путівник«Їздець» вийде на початку 2016 року у харківському видавництві «АССА», що спеціалізується на путівниках активностей. Ну а на певному етапі роботи над путівником виникла думка створити «практичну» частину проекта, тобто зайнятись організацією літературних мандрівок по Україні.

Назва «Їздець» виникла сама собою: під час обговорення задуму проекту хтось ляпнув влучне слівце – і так воно й залишилось. Чесно кажучи, якби ми цілеспрямовано працювали над неймінгом – фіг би придумали таку назву. Запам’ятовується, звісно, у першу чергу через асоціацію з одним обсценним словом. А насправді – цілком нормальне слово, яке позначає людину, що їздить. Коротко і ясно. 
Одне з головних завдань при розробці літературного путівника  - це більш-менш рівномірно охопити територію України. Бо, звісно, легше знайти авторів, які знають цікаві локації на Львівщині, ніж на Херсонщині - але ж це ще не означає, що в цьому регіоні їх немає. Крім того, по можливості намагаємося залучати місцевих письменників – адже можна набрати 5-10 авторів, які активно мандрують і можуть написати про кілька міст чи регіонів одразу, але ж це нецікаво: хочеться представити читачу більш широкий спектр. 
У найближчих планах – дводенна мандрівка до Львова. Звісно, це туристичне й «літературне» місто, і на позір у ньому нема нічого нового. Але це не так. Насправді українці переважно дуже мало знають про літературний та мистецький Львів, і наше завдання – показати інше обличчя цього міста та познайомити з людьми, завдяки яким Львів рухається і розвивається. Зокрема, це директорка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка, робоча група, що готує подання Львова на здобуття статусу міста ЮНЕСКО, команди чудових проектів «Медіатека» та «URBAN бібліотека». Крім того, у наших планах - Вінниця, Чернігів, Харків, Чернівці і Тернопіль, а також повноцінна екскурсійна програма по Києву». 
Фото: Litcentr