пʼятниця, 17 липня 2015 р.

В Держкомтелерадіо назвали 38 українофобських книжокДержавний комітет телебачення і радіомовлення просить Державну фіскальну службу заборонити імпорт книжкових видань антиукраїнського змісту. Загалом таких книг чиновники нарахували майже чотири десятки.


За словами першого заступника голови Держкомтелерадіо Богдана Червака:

«Ці заходи продиктовані необхідністю запобігти застосуванню Російською Федерацією проти громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдженню ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму. Після аналізу книжкового ринку, продукції, яка потрапляє або може потрапити в українську торговельну мережу з Російської Федерації, складено список книг антиукраїнського спрямування. У ньому зараз 38 назв видань таких одіозних персонажів - відомих українофобів, як Едуард Лимонов, Сергій Доренко, сповідувача праворадикальних, екстремістських, імперських ідей Олександра Дугіна, штатного автора "російського імперського руху" Сергія Родіна тощо. Назви їхніх опусів дуже красномовні: "Вперед в СССР", "Сверхчеловек говорит по-русски", "Независимая Украина: крах проекта", "Киев капут", "Поле боя – Украина. Сломанный трезубец"».

Червак наголосив, що Держкомтелерадіо діє у правовому полі, адже 28 статтею Закону України "Про видавничу справу" забороняється розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з-за кордону, яка може бути використана для закликів, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, продукції, яка пропагує війну, насильство, розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу тощо.

Перелік книг може ще доповнюватись; а поки що в Держкомтелерадіо звертаються до громадських активістів з проханням у разі виявлення таких видань у торговельній мережі повідомляти комітет за телефоном (044) 278-87-56.