середа, 22 липня 2015 р.

Зустріч із Іриною Славінською — про творчих людей та книжки, яких ми не позбудемосяІрина Славінська — одна із тих, кого називають «виразниками доби». Голос «Громадського радіо» та авторка феміністичних (чи то може емапсипаційних) колонок в українських друкованих та онлайн-ЗМІ, письменниця і перекладач, журналістка і медіа-персона — мимоволі згадується фраза із реклами 90-х років про «скільки жінок» (але мабуть, тут її цитувати буде недоречно).
Втім, того липневого вечора шанувальники талантів пані Ірини зібралися у вінницькій «Книгарні Є», аби почути про її нову книгу «Історії талановитих людей». А вийшло так, що поговорили і про новинку видавничого ринку, і про літературу та роль мистецтва загалом.


Перша частина зустрічі, модератором якої був Олександр Вешелені, була присвячена «Історіям талановитих людей» — збірці оповідань-інтерв'ю із відомими постатями зі світу літератури, мистецтва, культури, журналістики про те, як вони проходили окремі етапи свого життя, щось переживали (чи переживають досі).Така собі спроба поглянути на формування особистості тих, кого ми більше знаємо за екранними чи друкованими «альтер-его», але недостатньо знаємо як звичайних людей (бо і в геніях та виразниках доби теж є страх, біль, радість, сумніви чи певні негативні і позитивні якості, притаманні усім людям).Друга ж частина зустрічі — це розмова про переклад твору «Не сподівайтеся позбутися книжок». І тут вже розмова зайшла значно глибша і різнобічніша. Втім, послухайте самі:
Про інші зустрічі із авторами можна почути у випусках нашого подкасту «Сторінка 5».