середа, 15 липня 2015 р.

«Чарівна Ти» — сексуальний зомбі-апокаліпсис Чака ПоланікаОК, я дійсно чекала виходу цієї книги. Не тому, що я люблю Поланіка (все ще хочеться казати «Палагнюка») і навіть не тому, що я люблю читати усілякий «трешняк». Просто прочитала анотацію, і мені здалось, що це буде гідна відповідь на «50 відтінків сірого», знаючи стиль Чака. Ні, вищезгадану трилогію я не читала, але, щиро зізнаюся, фільм глянула (тільки ж нікому не кажіть, домовились?)
Здається, що в цій книзі він поглузував зі всіх й з усього: чоловіків і жінок, феміністок і багатеньких чоловіків з добрячими психологічними травмами, корпорацій та маркетологів, добра і зла, любові і родини.

«Чарівна Ти» — роман Чака Поланіка, перекладений з англійської І. Паненко і виданий у Харкові Книжковим Клубом «Клуб Сімейного Дозвілля» 2015 року. 288 сторінки усього — але вже на тринадцятій сторінці триндцятого роману Поланіка мені навіть вдалось проасоціювати себе з головною героїнею (втратила пильність).

Пенелопа Гарріган (чи просто – Пенні) щойно закінчила юридичний факультет (я теж), до того ж у списку кращих (як і я), була зразковою донькою своїх батьків – слухняною, кмітливою, шанобливою (та це ж знов про мене!). Але Пенні не знала чим вона хоче займатися, вона не мала мрії (як і я, донедавна). І вона далі робила те, що мала – готувалась до адвокатського іспиту.

«Її цілі відповідали меті радикальних жінок минулого століття: стати юристом, змагатися з чоловіками. Але, як і будь-яка вже використана кимось мрія, ця скоріше нагадувала тягар»

Тут ми з Пенні і розійшлись, як в морі кораблі.

Вона — феміністка, вона хоче могутності і влади. Вона мріє володіти давньою магією, яка передувала самій цивілізації. І вона її здобуде, будьте певні.

Чак зробив з Пенні і Бріджит Джонс (бо нічим непримітна любителька вершкового морозива з шоколадною крихтою), і Попелюшку (бо на неї звертає увагу найзавидніший холостяк планети), і Ерін Брокович (бо намагається відстояти честь жіноцтва), і Супержінку (бо добро все ж перемагає зло).

Максвелл вдвічі старший за Пенні, освічений, казково багатий та невимовно уважний. Вона не розуміє, чому саме вона, адже в нього були найкращі жінки світу цього. На першому ж побаченні Пенні здалось, що він в неї закохався. Вона піддається звабній славі, розкоші та галантності і потрапляє в пастку. У них не було романтичних стосунків чи традиційного сексу, бо Макс зробив Пенні своєю рабинею, своїм піддослідним кроликом, адже розробляє новий продукт — лінію сексуальних іграшок «Чарівна ти».

Нерозлучний із своїм записником Макс випробовує на дівчині всю продукцію, детально занотовуючи їй реакцію та реакцію її організму. «Божевільний вчений» зводить її з розуму сексуальним задоволенням, виснажує, практично вбиває.

«Якщо перешкоджати плину задоволення, воно може вбити»

Згодом Макс кидає Пенні, лінія іграшок надходить у продаж, що спричиняє сексуальний зомбі-апокаліпсис. А хлопчик же просто хотів стати володарем світу…

В цьому романі змішано казку, мелодраму, сатиру, еротику й постапокаліптику. Ви тут не знайдете задоволення в еротичних сценах. Добре буде, якщо вас не виверне назовні від цих еротичних сцен. Але кілька різких поворотів сюжету, і непальська гуру сексу Сивоборода Баба  доставлять вам задоволення.

«Бути не судном, а каналом, пропускати все крізь себе»


Я не можу сказати вам, чи це вартісне чтиво, бо в мене змішані почуття. Ніби і не надто вражена романом, але відірватися не могла. Можу сказати точно, що обмеження по віку стоїть дуже справедливе – підліткам цей роман читати не можна, бо ще ж почнуть втирати алое і кедрові горішки в лобок. 

Читайте і смакуйте, але обережно.
Ваша Гли