пʼятниця, 17 липня 2015 р.

Українка Катерина Петровська здобула престижну літературну нагороду в ІталіїУкраїнська письменниця Катя Петровська здобула престижну італійську літературну премію "Strega Europeo 2015". Вона увійшла до числа фіналістів конкурсу разом із представниками Іспанії, Бельгії, Франції та Німеччини, твори яких нещодавно перекладені та видані в Італії.


За твір українки було віддано 11 голосів із 23. Журі складалося із письменників, переможців та фіналістів "Strega Europeo".Книгу "Можливо, Естер" Катя Петровська написала німецькою, її також було перекладено італійською мовою:

«Якби я написала роман українською, він би став мемуарами. Натомість німецькою, там є і я, і мене нема. Німецька - фіктивна частина книги. Мова не винна. Особи, які використовують її, мають нести відповідальність. Моя історія рухається різними локаціями між мною і "не мною"»,
—сказала Петровська за підсумками конкурсу.

Катерина Петровська - українсько-німецька письменниця та журналістка, що нині проживає в Берліні. У 2013 році вона одержала одну з найзначніших німецькомовних літературних нагород — Премію Інгеборг Бахман.