вівторок, 21 липня 2015 р.

Велике в малому — як виглядає бібліотека норвезького містечка Вест-АглерВест-Аглер – невеличке норвезьке містечко, де мешкає лише 10 тис людей. Але з 2011 року воно має одну із найкращих бібліотек країни, котра може стати гідним суперником (та прикладом для наслідування) для інших закордонних бібліотек.


Всі ці дизайнерські та архітектурні рішення стали можливими завдяки фірмі Helen&Hard. Замість традиційної нудної бібліотеки зі схемою «стелажі—стенд—читальна зала» фахівці розробили концепцію публічного простору.Окрім читання книжок, в цьому міському центрі можна провести час разом із друзями, слухаючи лекції, переглядаючи матеріали в навчальному центрі, побувати в кафе у приміщенні бібліотеки чи навіть подивитися виступ музикантів чи авторів на малій сцені.
Проект називається Vennesla Library & Cultural Center. Відрізняється він лаконічністю, мінімалізмом та використанням світла, простору, дерева та скла в якості головних складових дизайну.
Раніше ми говорили про можливості реорганізації публічного простору бібліотек в Україні з однією з волонтерів та співорганізаторів міні-конференції TEDxKyiv.

Фото: omyworld.ru