понеділок, 27 липня 2015 р.

В Києві з 4 серпня пройде серія літературних дискусій та читань «Межі поколінь: 1985-2004»


У серпні щовівторка та щочетверга PinchukArtCentre проводитиме серію лекцій, дискусій та читань у рамках літературної програми «Межі поколінь: 1985-2004», яка, як і виставка «На межі», буде присвячена періоду становлення української Незалежності та знаковим творам вітчизняних письменників 1985-2004 рр.


Лекційна частина літньої літературної програми розпочнеться 4 серпня з лекції-відкриття «Вісімдесятники: з андеграунду до мейнстріму», яку прочитає письменник, публіцист, президент Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Микола Рябчук. Наступні лекції в PinchukArtCentre прочитають письменник і критик Михайло Бриних, літературознавець і культуролог Тамара Гундорова та письменниця Оксана Забужко.

Щочетверга в PinchukArtCentre відбуватимуться традиційні дискусії та літературні читання. Зокрема, 6 серпня письменники, представники різних літературних поколінь, дискутуватимуть про здобутки і втрати українських 90-х років та першого десятиліття в історії нової української літератури. Серед учасників дискусії – Юрій Щербак, Людмила Таран, Павло Вольвач, Олена Стяжкіна та Антон Кушнір.

13 серпня в рамках читань «Діалог поколінь прозаїків» молоді українські автори − Олексій Чупа, Марися Нікітюк, Ірина Цілик, Павло Коробчук, Карина Тумаєва, Ксенія Харченко − читатимуть улюблені фрагменти зі знакових українських романів 1985-2004 рр.