четвер, 30 липня 2015 р.

Катя Петровська презентує свій роман у перекладі Юрія ПрохаськаНещодавно письменниця українського походження Катя Петровська отримала італійську літературну нагороду Strega Europeo 2015 за роман «Можливо Естер», а уже у вересні буде презентувати його на Форумі видавців.

Катя Петровська, письменниця та журналістка, народилась у Києві 1970 року. Після аварії на ЧАЕС її родина емігрувала. З 1999 року вона мешкає у Німеччині. Навчалася в Тартуському університеті, де вивчала літературознавство, згодом отримала стипендію на навчання у Стенфордському та Колумбійському університетах.

Дисертацію, присвячену поезії та прозі Владислава Ходасевича, захистила в Московському університеті. У 1999 році переїхала до Берліну, де працює журналісткою, пише для російських медіа, а також німецьких газет – Neuen Zürcher Zeitung, die tageszeitung та Frankfurter Allgemeine Zeitung.

У 2013 році за роман «Можливо Естер» Петровська отримала престижну Премію Інгеборг Бахман. За цю книгу вона також була нагороджена премією Ернста Толлера.

В основі сюжету цього роману – тема Голокосту, що відбувся на українських землях, у Бабиному Яру. Ця книга стала популярною у багатьох країнах і вже перекладена на 18 мов, а українською мовою у перекладі Юрка Прохаська вона вийде у видавництві «Книги –ХХІ» спеціально до Форуму видавців.

Джерело: knyhobachennia.com