середа, 22 липня 2015 р.

Опубліковано онлайн-мапу подорожей героїв американської літератури з 1872 по 2012 рокиПисьменник Річард Крайтнер та дослідник Стівен Мелендез склали мапу подорожей, які описані в низці творів класичної та сучасної американської літератури.

Результатом їхньої спільної праці стала мапа, на яку нанесено маршрути, описи міст, селищ та інших населених пунктів, доріг та зупинок із 12 книг, де герої подорожували Сполученими Штатами.


За основу для цього нестандартного проекту покладено маршрути здебільшого із тих книг, де йдеться про перетин кордонів декількох штатів чи взагалі подорож через усю країну. Охоплено досить широкий проміжок часу в американській літературі: від подій «Roughing It» Марка Твена (1872) до «Wild» Шеріл Стрейд (2012).

Бажаючі можуть прослідкувати окремі маршрути авторів та їхніх героїв, ознайомитись навіть із конкретними місцинами, ландшафтами чи містечками.Основна ідея такого інтерактивного проекту — привабити увагу сучасних читачів та користувачів інтернету до історії США крізь призму літератури та культурної спадщини.

Всього на мапу нанесено понад 1,5 тис объектів та пунктів, попри те, що деякі із них було вкрай складно відшукати та ідентифікувати (здебільшого, через неточності при перевиданнях книг чи в рукописах самих авторів).