понеділок, 20 липня 2015 р.

«Джоні Айв» — історія людини, що створила «зовнішність» AppleНа жаль, українського перекладу подібної літератури на вітчизняному ринку немає (хоча з огляду на невдалу спробу перекласти книгу Айзексона про Стіва Джобса, — ще одну знакову постать в світі ІТ — можливо, не варто і братися). Тому маємо в руках російськомовну версію історії про людину, котра створила дизайн практично усіх ключових гаджетів Apple. Йдеться про книгу Ліндера Кані «Джоні Айв».


Вийшла книга в доволі якісному російському перекладі завдяки видавництву «Манн, Иванов и Фербер». Тверда палітурка, цупкий білий папір і якісна верстка та продумані деталі (на кшталт закладки для книги чи окремого блоку ілюстрацій, котрий не перебиває загальне читання біографії уславленого дизайнера) залишають приємне враження навіть ще до того, як ви поринете у прочитання цієї знакової історії.

Знакової — бо Джоні Айв не лише став британцем, котрий (що нечасто трапляється) досяг успіху не в Європі, а у Штатах. Айв фактично визначив обличчя сучасного промислового дизайну. Адже до того, як розробляти айфони та макбуки, він проектував навіть пилососи, настільні лампи та пральні машини.


Підвалини побутового дизайну речей та пристроїв, ергононімка та концепція роботи із сучасними матеріалами зробили Айва не лише бажаним кадровим надбанням для низки великих компаній (хоча свій вибір він зупинив на команді з Купертіно). Він став свого роду «іконою» сучасності, хоча зростав у цілком спокійній та інтеліґентній родині. Щоправда, вплив батька на майбутню кар'єру Джоні все-таки був дуже сильним (а сам його батько зробив значний внесок в систему шкільної освіти у Великій Британії — а от яким чином, про це ви дізнаєтесь, коли почнете читати книгу, тому уникатимемо спойлерів).


Видання можна сміливо порадити в якості подарунка для особистої бібліотеки дизайнера, конструктора чи просто прихильника історії та гаджетів корпорації Apple. Якщо ви цікавитесь сучасниками, котрі по-справжньому змінили наше життя в кращий бік — рекомендуємо звернути увагу на книгу Ліндера Кані.

Придбати книгу про Джоні Айва можна в інтернет-магазині Yakaboo та на сайті видавництва.