четвер, 30 липня 2015 р.

Засновниці циклу літературних екскурсій «Їздець» обіцяють нові міста в путівнику
Ідея одного з наймолодших літературних проектів із більш ніж вдалою назвою «Їздець» про принади маловідомих місцин і пам’яток України розвивається справді стрімко. Тільки нещодавно засновниця й кураторка Галина Танай розпочала збирати вдалі ессе про екзотичні хардкор-місця, які часто оминають стандартні порадники для туристів, як вже до проекту долучилися Юрій Іздрик, Олег Коцарев, Катерина Калитко.

А літо «Їздець» взагалі вирішив використати по максимуму і розпочав сам організовувати літературні мандрівки. Групи туристів уже відвідали Івано-Франківськ, Львів, Коломию, Байкове кладовище, й це тільки початок. Принаймні так обіцяють журналістка, поетка Галина Танай і Оля Гончар, нині асистент Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, за плечима якої організація літературних шкіл, фестивалів і подорожі у Польщу. На осінь дівчата готують власну збірку маршрутів:

«—Це книжка, що поєднає формат збірника короткої прози та повноцінного туристичного путівника з усією необхідною інформацією: мапами, ілюстраціями, QR-кодами, контактами закладів, де можна переночувати та смачно поїсти тощо. Точну кількість текстів на цьому етапі назвати важко, бо, по-перше, автори і локації постійно додаються, а, по-друге, видавець переконав мене: одне з головних завдань при розробці літературного путівника – це більш-менш рівномірно охопити територію України та залучити місцевих письменників. Звісно, можна набрати десяток авторів, які активно мандрують і можуть написати про кілька локацій одразу, але ж це нецікаво: хочеться представити читачу більш широкий спектр». 


Частину авторів відібрали за результатами конкурсу короткої прози «Їздець», що відбувся у грудні-січні 2015 року. Головним критерієм при відборі були цікавість обраної локації та власне якість тексту. Чесно кажучи, ми відібрали до публікації не так багато оповідань, але дуже приємно, що серед авторів, чиї тексти будуть у книзі, є ще не відомі загалу імена. І, навіть якщо цих імен два чи три, — конкурс мав сенс. Решта авторів – письменники, які зацікавилися проектом і погодилися взяти в ньому участь. Серед них – Юрій Іздрик, Катерина Калитко, Олексій Чупа, Гася Шиян, Олег Коцарев, Юлія Стахівська, Ірина Цілик, Василь Карп’юк, Вікторія Амеліна, Олена Степаненко:
«—Наші екскурсоводи і спікери – це, по суті, зірки у своїй царині, і ми даємо можливість не просто дізнатися щось нове, а поспілкуватися з яскравою особистістю. Наприклад, під час мандрівки до Львова ми ходили на каву з поеткою і головною редакторкою «Видавництва Старого Лева» Мар’яною Савкою. Це своєрідний карт-бланш для учасників: можна розпитувати про секрети успіху та нюанси роботи видавництва, а можна і про якісь цілком буденні речі, які одразу стають небуденними, коли йдеться про таку неординарну людину».

Джерело: chytomo.com