середа, 15 липня 2015 р.

В безкоштовному доступі з'явилась книга Ярослава Грицака «26-й процент»Книгу Ярослава Грицака, видану за підтримки «Фонду Порошенка», виклали у вільний доступ. Книжка розглядає необхідні передумови для «подолання історії» – цивілізаційного стрибка, який переводить країну на іншу траєкторію історичного розвитку.


В Україні, на думку історика, ці передумови якраз створилися, а тому українці отримали новий історичний шанс.

Сам автор присвятив роботу пам'яті Богдана Сольчаника (1985–2014), одного із тих, хто загинув в буремних подіях 18—22 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві під час протистояння громадян із спецпризначенцями.

Цікаво, що передмову до книги написав в квітні 2014 року тоді ще майбутній президент Петро Порошенко (до речі, зацитую його):
«Ким бути?» – такий вибір стоїть перед кожною людиною на початку її самостійного життєвого шляху. Знаний економіст Олександр Пасхавер ставить це питання в широкому розумінні для цілого українського суспільства. Він наголошує на тому, що тип економічної організації, як і особливості політичної системи, визначаються у своїй основі значно глибшими чинниками людського співжиття. 
Серед них ключова роль належить суспільній моралі, а також принципам і цінностям, на яких побудоване життя окремої людини й держави загалом. 
Історик Ярослав Грицак доходить таких самих висновків, керуючись, однак, не так економічною, як історичною перспективою. На його думку, стратегія успішного поступу України потребує усунення тих перешкод, що склалися в минулому та обмежують можливості нашого розвитку. Він розмірковує над тим, як українцям вийти зі світоглядних пасток і глухих кутів історичної пам’яті, щоб примиритися з минулим і звільнити в душі місце для майбутнього»
Завантажити чи переглянути книгу в форматі PDF можна за цим посиланням.