субота, 18 липня 2015 р.

10 безкоштовних книг англійською для команди стартапа чи підприємця-початківцяІгор Стефурак, менеджер по роботі з потоком проектів GrowthUP, склав для видання Oherald список рекомендованої літератури англійською мовою. Цільова аудиторія — команди стартапів та підприємці-початківці в сфері інтернет-бізнесу.


Усі книги безкоштовно доступні для завантаження або читання онлайн. Усі вони — англійською мовою. Привідкриємо таємницю: незабаром ви зможете початит читати їх українською на сторінках наших технологічних друзів із Blog Imena.UA (залишилося трохи почекати).

Якщо ж ви добре знаєте англійську, можете спробувати читання в оригіналі:

1. «Brick By Brick»


Telescope — спільнота, що займається розвитком однойменного продукту, за допомогою якого ви піднімете HackerNews-подібний проект за 3 години. Telescope працює на базі фреймворка Meteor. У Sacha Greif, автора посібника, є сайт Sidebar — 5 посилань для дизайнерів щодня, що демонструє роботу веб-додатку. Саме робота над Telescope надихнула його зібрати поради засновників, що побудували міцні спільноти навколо проектів, у безкоштовну книгу «Brick By Brick». Тисячі стартапів та окремих авторів щодня заводять блоги, лише одиниці отримують увагу.

2. «A Developer’s Guide To App Marketing»

Брошуру написали засновники проекту Paddle, що вирішує ряд проблем для розробників, котрі продають і ліцензують додатки, створюють облікові записи з пробним періодом. 27 сторінок про маркетингові техніки для залучення користувачів, випробувані компанією розробником.

3. «Fake It Make It»

Результат у прототипуванні, якого досягає Amir Khella за допомогою розроблених власноруч шаблонів, дивує. Додатки виглядають та працюють як напрограмовані. Я вважаю «Fake it Make it» найкращим та найпростішим посібником для того, хто не володіє навичками програмування, але хоче запустити проект. Книга безкоштовна, шаблони Аміра продаються окремо.

4. «Intercom On Product Management»

Це не єдина спроба Intercom систематизувати написане у блог. Словами Раяна Зінге (Ryan Singe), менеджера по продукту Basecamp: «Книга дасть вам інструмент для прийняття рішень: яку функціональність втілювати, яку відхили і як спілкуватися з клієнтом».

5. «The Growth Marketer Handbook»

Серія інтерв’ю з маркетологами (зазвичай вони займають посаду Director of Growth), які працюють у стартапах, що знаходяться на різних рівнях розвитку. Одна з відмінностей стартапу перед традиційною компанією — швидкий ріст. А це потребує нетрадиційних підходів до маркетингу. Серед гостей Коді Юріка (Cody Yuric) спеціалісти з Jawbone, Quora, Dropbox, Yelp та Pinterest.

6. «Intercom On Customer Engagement»

Друга в рекомендації книга від Intercom — компанії, що вирішила проблему автоматизації індивідуального підходу до користувачів. Коли ви отримуєте листа від засновника проекту, який використовуєте для навчання, роботи чи розваги, бо зробили/не зробили щось, найімовірніше, спрацював трігер у Intercom. Ключова відмінність — лист не схожий на заготовку.

7. «Keep Your Friends CloseAnd Your Customers Closer»

Одне з питань, що у першу чергу хвилюють інвесторів, — це розмір LTV (від англ. Life Time Value — кількість коштів, що приносить клієнт за період використання продукту). Якщо клієнт користується продуктом час від часу, то потрібно вміти тримати його «на повідку», адже залучення нового обходиться у 5 разів дорожче. Кнгиа про стосунки.

8. «Startup Edition»

Книга, що з’явилася завдяки засновникові Product Hunt Раянові Хуверу (Ryan Hoover), який збудував спільноту підприємців, хакерів та дизайнерів навколо питань з якими стикаються стартапи. Оскар Аревало (Oscar Arevalo) був частиною спільноти й розумів, що формат щотижневої розсилки підходить для покрокового вивчення, але не підходить якщо відповідь на питання потрібна негайно. Тому він структурував інформацію в одному місці.

9. «UX Design For Startups»

Користувацький досвід — найнедооціненіша тема для кожного стартапу з яким я зустрічався. Читайте.

10. «Building Software Products In A Weekend»

Мет Кремер (Matt Kremer) кинув собі виклик: створити SAAS-проект за 36 годин, а потім розказав як усе пройшло. Пошук MVP, авторський підхід до програмування та збереження часу завдяки 3 крокам «Знайди-Купи-Створи» (« Find It, Buy It, Build It») — 57 сторінок порад.
Фото: WikiMedia