понеділок, 20 липня 2015 р.

22 тис чернеток та листів класиків англомовної літератури виклали у вільний доступКоманда проекту Read and View English and American Literature (REVEAL) виклали у вільний доступ вражаючу колекцію чернеток та особистого листування класиків англомовної поезії та прози.


Загалом вона налічує понад 20 тис зразків, і входять до числа цієї спадщини рукописи, графічні замальовки, листи, креслення 25 класиків Великобританії та США. Якщо говорити про конкретні особистості, то це Оскар Уайльд, Генрі Девід Торо, Джозеф Конрад, О. Генрі та інші відомі усім нам автори.

Зокрема, є в добірці архітектурні креслення Томаса Харді, перелік улюблених книжок Стівенсона (того самого, хто написав «Острів скарбів»), ілюстрації для маленької дочки О. Генрі до новели «Дарунки волхвів», створені ним самим. Великий цифровий архів вже доступний за посиланням.

В Україні поки що таких цифрових архівів літературної спадщини немає; але Мінкульт саме почав збирати пропозиції про зміни в культурному житті, так що можете підкинути відомству Кириленка декілька ідей.