понеділок, 13 липня 2015 р.

Українською надруковано другу частину трилогії «Атлант розправив плечі»Навесні 2015-го «Наш Формат» опублікувало першу частину – «Несуперечність» – найгучнішого роману американської літератури «Атлант розправив плечі». «Атлант…» – magnus opus Айн Ренд, який авторка писала 12 років. Згідно з даними опитування Бібліотеки Конгресу США, це друга після Біблії книга, яка змінила життя американських читачів.


Переклад другої частини «Або – Або» здійснила письменниця Софія Андрухович для видавництва «Наш Формат». Заключна частина трилогії «А є А» вийде у вересні до Форуму Видавців.

«Атлант…» Ренд не має чітких часових меж, ніби стоїть поза часом, як і події, які розгортаються на сторінках цієї книжки: реалізм переплітається з містикою та науковою фантастикою, утопія з антиутопією, гротеск із романтизмом, філософія з політекономією.

Літературознавець і перекладач Лесь Герасимчук у своєму огляді книжки пише, що сутність творчості Ренд у поверненні до Людини; Айн Ренд як творча особистість концептуально увібрала в себе найвищі художні ідеї від «кінця віку» до постмодернізму.Ренд в численних інтерв’ю американській пресі стверджувала: людина повинна жити не заради інших, а передусім ради себе. Авторку звинувачували в егоїзмі та прямолінійності щодо подачі суперечливих ідей її філософії об’єктивізму. Ренд переконувала, що кожен «мусить цілі й цінності відстоювати, боротися за них, позаяк це сутність життєвого процесу». Бурхливі обговорення фундаментальної трилогії, великої «політичної притчі» тривають від 1957 року, з дня першого видання, на ній виросли три покоління американців, мільйони «атлантів» розлетілися по всьому світу.

Три частини трилогії названі відповідно до основних законів логіки: «Несуперечність», «Або-або, «А є А». Всі вони містять блискучі світоглядні монологи, вкладені в уста головних героїв Франциско Д’Анконії та Генка Ріардена. Між якими стоїть жінка, в яку обидва закохані, – Даґні Таґґарт. Більше розповідати вам не будемо, аби не заспойлерити; лише попередимо, що жорсткий соціал-дарвінізм — одна із рис цієї книги, тому повна трилогія може вам і не сподобатися. Але щоби скласти власне враження про цей твір, потрібно читати саму книгу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал