вівторок, 21 липня 2015 р.

У Харкові видали книжку українського письменника Степана Васильченка «Ось та Ась», написану 1918 рокуЗа підтримки Української миротворчої школи у Харкові видали книжку Степана Васильченка – українського письменника, що свого часу мешкав і учителював на Донеччині.


Ідея самого видання належить активісту Володимиру Березіну. Він вважає, що цей твір надактуальний, адже розповідає про взаємини українця Ось з «москалем» Ась:

«Це ж казка про АТО. До хати, в якій жив охайний Ось прийшов москаль Ась. І почав виганяти його. Від таких спів падань мурашки бігають по шкірі. Це ж про нас сьогодні»
 Філолог Лариса Степаненко вважає твір актуальним, який варто читати і дітям, і дорослим. Хоча і було написано книжку майже століття тому – у 1918 році:

«Необхідно, аби книжка була в кожній бібліотеці. Мабуть, на роду українцям написано відстоювати свою незалежність, боротися за мову, культуру, власну ідентичність»

Ілюстрації до видання зробив художник-переселенець Сергій Завгородній, що зараз мешкає в Харкові. Поки що книжка вийшла обмеженим тиражем, але швидко розійшлася. Тож сьогодні ідейні натхненники видання активно шукають гроші на новий друк думи-казки про АТО.

Наприкінці липня поточного року буде презентовано ще одну книгу про війну українською мовою — але цього разу вже від автора, що жив в часи Китайської імперії.