понеділок, 15 червня 2015 р.

Перекладачка Юстина Чеховська — про Туве Янсон, мумі-троллів та її дорослі оповідання


24 травня в рамках Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» відбулася лекція Юстини Чеховської про творчість Туве Янсон, знаної як «мами мумі-троллів». Мова йшла про дорослі її твори та життєвий шлях письменниці, вплив її на скандинавську та європейську літературу і звісно ж — про те, чи складно перекладати з норвезької на польську.


В галереї «Арт-Шик» у Вінниці того дня зібралося чимало студентів, викладачів, волонтерів фестивалю і просто містян та гостей міста над Південним Бугом. Всі вони прийшли почути про перекладацький досвід Юстини Чеховської та дізнатись більше про життя і творчий доробок авторки, більше відомої нам за серією дитячих книжок — але зовсім не знаною в плані літератури для дорослих.Перш ніж переглянути відео із зустрічі, скажу декілька слів про польську гостю фестивалю. Юстина Чеховська — літературний та культурний агент, перекладачка зі шведської та норвезької мов, автор низки статей, збірок та інтерв'ю (в тому числі — і про роль жінки в літературі ХХ та ХХІ століть). Її переклади опубліковані в низці журналів Польщі та Скандинавії. З 2015 року Юстина — одна із тих, хто творить фестиваль «Знайдено в перекладі». На початку 2015-го вийшла друком книга, перекладена нею, про Туве Янсон, її коротку прозу та її життя.


Розмова, що розпочалась про літературну спадщину Туве Янсон, перейшла на подробиці її особистого життя, непростий шлях письменниці з огляду на її орієнтацію та взаємини із рідними — а ще й на те, що власне мумі-троллів, котрі її прославили, сама письменниця не любила:Лекція вийшла пізнавальною й цікавою, а ще — одна з небагатьох, що пролунали від початку до кінця англійською мовою, за що особисто я дуже вдячинй і самій пані Юстині, і організаторам.


Загалом на фестивалі «Intermezzo» була окрема «польська» секція із авторів, перекладачів та культуртреґерів, але про це — в нашому наступному матеріалі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал