пʼятниця, 22 травня 2015 р.

Презентація міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» — як це було


22 травня у Вінниці стартує літературний фестиваль, присвячений 150-річчю з дня народження Михайла Коцюбинського, про який ми вже писали. Але 21-го про нього в нас був привід почути докладніше від команди організаторів та керівників Intermezzofest — чим ми і скористалися і пішли поспілкуватися із ними в галерею «Арт-Шик» у Вінниці, де проходила презентація для ЗМІ та інтернет-видань.
Окрім бейджа преси, я отримав також програму із ключовими заходами фестивалю та коротку довідку про те, як і чому обрано саме такий формат фестивалю, і поки місцеві журналісти збиралися із думками, камерами та мікрофонами, мав змогу детальніше дізнатися про плани організаторів на цей рік і на наступні.

Так, ви не помилилися: фестиваль заплановано як щорічний захід, що проходитиме наприкінці травня. Причому буде він міжнародним постійно — гості з далекого та близького зарубіжжя прибуватимуть до Вінниці, аби обговорити не лише літературну спадщину видатного земляка вінничан, але й презентувати своє бачення жанру оповідання та його можливої екранізації (хто не в курсі, передбачено паралельно ще й «короткий метр» та повнометражні стрічки — як художні, так і документальні).

Куратор та співорганізатор фестивалю Ірина Вікирчак дає коментарі місцевим вінницьким тележурналістам
Перед початком основної конференції традиційно хвилин із 10 було відведено для запису «синхронів» місцевими телеканалами та онлайн-ЗМІ.

Спілкування з пресою в дуже тісному колі
Дуже-дуже тісному колі
Коли із відеокоментарями було завершено, розпочалась власне сама прес-конференція. З неї всі присутні дізналися, що окрім довгого переліку спонсорів та партнерів, у фестиваля є підтримка місцевої вінницької влади, а також польської громади. Можливо, завдяки цьому і вдалося залучити до дебютного фесту таких знакових постатей сучасної української та європейскої літератури, як Оксана Забужко, Софія Андрухович, Юстина Чеховська, Ірина Цілик, Міленко Єрґович, Василь Махно та ряд інших.

Олександр Вешелені, Ірина Вікирчак та представниця міської влади, прізвище якої ви дізнаєтесь, якщо переглянете наше відео з події (воно — трохи нижче за текстом)
Говорили не лише про літературні витоки фестивалю та його тематику в цьогорічному форматі, але й про локації. В якості майданчиків обрано музей-садибу Михайла Коцюбинського (до речі, саме звідси він щоранку рушав на роботу, коли працював репетитором, він ходив через історичний центр міста, тими ж вулицями, якими вінничани тепер ходять, не особливо замислюючись про це); центральна площа міста, арт-галерея, одна із бібліотек (на проспекті, що носить ім'я письменника), місцевий кінотеатр «Родина» та вінницька «Книгарня Є».

Більшість подій будуть безкоштовними, окрім читань із Забужко на теплоході та медійної вистави із сестрами Тельнюк та кількох концертів (своєрідних літературних «афтепаті» після основних денних та вечірніх подій фестивалю). Але те все — для дорослих, а для дітей буде окрема програма, присвячена дитячій літературі (кому цікаво, може відвідати ці окремі події навіть разом із дітьми).

Для тих, хто відвідати події фестивалю з якихось причин не зможе, передбачено інтернет-трансляцію (як її дивитися і чи всі події буде у ній висвітлено — дізнаєтесь із нашого відеосюжету далі):

Програмний директор фестивалю Олександр Вешелені докладно розповідає про те, що зможуть побачити і почути гості фестивалю протягом трьох днів

Журналісти уважно слухають та фіксують
Цікаво, що окрім повноформатної екскурсії містом за так званим «маршрутом Коцюбинського» (із кулінарною частиною екскурсії для гурманів), передбачено також медіапроекти — показ фільмів, медіавистави, інтерактивні презентації творів.

Лейтмотивом фестивалю стане цьогоріч Італія — ідеальне місце в житті Михайла Коцюбинського, про що навіть передбачено окрему дискусію «Коцюбинський та острівна література» (до речі, в час, коли ви це читаєте, дискусія вже відбулася).

Докладні маршрути, локації та заходи було презентовано місцевим ЗМІ
Окремо зупинилися організатори на так званій «польській програмі» в рамках Intermezzofest. Саме в маєтку польського графа Ґрохольського майбутній уславлений український класик декілька років учителював, а також вільно користувався бібліотекою для власних потреб. Але на історичних епізодах все не вичерпується. Цьогоріч чекаємо на польських гостей.

Вперше у Вінниці побуває видатний кінорежисер та сценарист Кшиштоф Зануссі, котрий презентує свої стрічки «Серце на долоні» та «Чуже тіло», а також поспілкується із аудиторією та прочитає лекцію про те, як пов'язано літературу та кіно.

Польська поетеса, перекладач та письменниця Юлія Федорчук стане однією із гостей фестивалю, представивши свою коротку прозу. А Марцін Гамкало поділиться досвідом культурного менеджменту та організації літературних проектів. А перекладач Юстина Чеховська говоритиме про особливості перекладу короткої прози та презентуватиме твори Туве Янсон.

Що і коли чекає на гостей, як переглянути трансляцію в інтернеті та якими подіями і презентаціями житиме Вінниця літературна протягом цього уїк-енду — у нашому відеозвіті із презентації (заздалегідь вибачаємося за якість звуку місцями: умови не дозволили отримати ідеальну «доріжку», тому виходили із «польових» реалій).

Попереду — звіти із перших дискусій та презентацій, тож залишайтесь із 5Books: ми будемо намагатись показати вам максимум цікавого.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал