пʼятниця, 29 травня 2015 р.

Лариса Денисенко та Софія Андрухович — дводенне побачення «Віч-на-віч з оповіданням»

 

Дводенне побачення із читачами та оповіданням від авторок, які більш відомі завдяки довгій формі прозової творчості. Книжки Лариси Денисенко давно знайомі  читачам. А новий роман Софії Андрухович здобув нагороду «Книга року ВВС 2014» і активно обговорюється в соцмережах та в колах поціновувачів сучасної прози.


Протягом двох травневих днів вони збирали невеличку залу глядачів та слухачів у вінницькій «Книгарні Є», щоб поговорити про прозу значно коротшу.Софія Андрухович та Лариса Денисенко, «Віч-на-віч з оповіданням» by 5books on MixcloudПерший день в рамках міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» було присвячено обговоренню оповідань Лариси Денисенко, зокрема — нового оповідання про Крим під час окупації. Героїня його намагається «пробитися» в захоплений «зеленими чоловічками» півострів, стикаючись із агресією, сум'яттям довкола та у власній душі. Але оскільки оповідання було довгим, то авторка зачитувала фрагменти, а Софія Андрухович (котра виступала в ролі модератора), більше розпитувала її про те, звідки беруться ідеї, як спостереження та адвокатська практика допомагає (і часом — заважає) Ларисі створювати свої книги:


Другий день приніс вінничанам та гостям міста прем'єру: Софія Андрухович прочитала вперше на публіці власне нове оповідання «Пан», яке вона дописала якраз напередодні початку фестивалю «Intermezzo».Не обійшлося без містики та медитативності, котра буквально зачарувала присутніх — втім, послухайте самі:


І в перший, і в другий день експериментального формату дискусії, котра носила назву «Віч-на-віч з оповіданням» глядачів в залі було набагато більше, аніж сидячих місць, що ще раз підтвердило справедливість зауважень обох письменниць: не згасає інтерес до короткої прози в наш час, коли бракує вільної хвилини на сприйняття «довгих» форм передачі відчуттів та думок.


Наступного року сподіваємось побачити і Софію, і Ларису серед гостей фестивалю оповідання. Адже їхній дебют в ролі оповідачів, модераторів та авторів оповідань у Вінниці відбувся більш ніж успішно.