пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

Презентація книги Франсуази Барб-Ґалль «Як говорити з дітьми про мистецтво»Минулого тижня у вінницькій «Книгарні Є» було представлено цікаву і одночасно дуже просту книгу французької письменниці-мистецтвознавиці про те, як краще ввести дитину до світу прекрасного. Проводила презентацію перекладач Софія Рябчук, завдяки якій книжка під назвою «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» і дісталася українського читача.


Якщо вам не пощастило потрапити на презентацію цієї книги в жодному із міст, де є «Книгарня Є» — маєте чудову нагоду подивитись, як саме це було.

Мушу зазначити, що відео в нашому блозі виходять регулярно — просто цього тижня презентацій було декілька, і з технічних причин опрацювати усі одразу не вдалося; тому перепрошуємо за затримку.

Отже, декілька відомостей про саму книгу і про авторку. Франсуаза Барб-Ґалль не лише пише, але й викладає та досліджує вплив мистецтва на людей, аспекти використання різних форм візуальної творчої спадщини для освіти і виховання; до неї часто звертаються за порадами і активно купують її книжки викладачі та вихователі у Франції. Що цікаво, серед поціновувачів її досліджень та книжок — люди переважно старшого віку і навіть пенсіонери (бо є в неї і серія книжок про розтлумачення мистецтва не лише для дітей, але й для дорослих).

Оскільки сама Франсуаза до України мала прибути на Книжковий Арсенал трохи згодом, аніж представляли її книгу для читачів в Україні, то презентувала твір перекладач Софія Рябчук, котра розповіла чималого цікавого і показала на конкретних прикладах із книги.Послухайте і ви, чому молодим батькам варто залучати дитину до знайомства із творами живопису саме в тій манері, яку пропонує Барб-Ґалль:


До речі, цікава деталь: на вінницьку презентацію прийшла мама із хлопчиком десь років 8, котрий спочатку нудьгував і пішов по книгарні шукати «Володаря кілець», але згодом повернувся і навіть включився в дискусію. Але запитання були не лише від нього, але й від дорослої аудиторії:


Загалом презентація залишила в мене приємне враження, от тільки шкода, що через вкрай дощову і неприємну погоду так мало людей дісталося «Є» того вечора (і що серед тих, хто прийшов, більшість мала лише суто теоретичне уявлення і про дітей (через власний молодий вік), і про аспекти їх виховання). Тим не менше, сподіваюсь, коли діти в присутніх на тій презентації все ж з'являться, вони про цю книгу згадають.

Фото як завжди можна переглянути в нашому альбомі на Flickr, а всі відео — підписавшись на список в YouTube.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал