вівторок, 21 квітня 2015 р.

Зустріч із Ольгою Деркачовою та презентація книги «Коли прокинешся»Минулого четверга у вінницькій книгарні «Є» було представлено книгу Ольги Деркачової про котів, людей, непрості стосунки та те, чи можна почати життя «з нуля» — «Коли прокинешся».

Один з авторів 5Books не лише побував на презентації та придбав новинку, але й почув історію про еротичні оповідання, скандал в ужгородському літературному середовищі, побачив колег, що прийшли підтримати письменницю, яка вперше опинилась у Вінниці — і записав для вас півтори години відео.
Традиційно будь-яка зустріч із авторами чи перекладачами в нашому місті починається з того, що першими приходять не слухачі / глядачі, а місцеве телебачення. Оскільки звички дивитися вінницьке ТБ в мене немає, не можу сказати, на якому саме каналі те все виходить і в якій передачі — але дівчина-і-оператор є атрибутом будь-якої літературної події у Вінниці:

 

Поки традиційні ЗМІ щось знімали, я готував камеру до першої зйомки (перший досвід запису відео такої події, але одразу невеличкий спойлер — із вінницькою «Книгарнею Є» досягнуто домовленість, що такі відео будуть і в майбутньому):

 

До початку презентації коротко проглянув інформацію про книжку і погортав сам твір — читачеві пропонується історія молодої жінки, яка потрапляє в ДТП, впадає в кому, потім через роки прокидається, і бачить, що життя дуже змінилося за той час, поки вона була без тями. І далі історія триває у її взаєминах із рідними та чужими людьми, а ще в книзі є кіт Любомир, цілком окремий персонаж, в якому — як мені здалося від побіжного перегляду книги — зосередилась ледь на вся іронічність, гумор та ліризм авторки (натомість людям дісталися ролі трагічніші та складніші).

Тим часом в невеличкому (людей на 30) залі вінницької «Книгарні Є» на Соборній непомітно зібралися бажаючі почути про твір, що здобув спеціальну номінацію «Коронації Слова-2014», серед яких було чимало і тих, хто знайомий із авторкою особисто (принаймні, фотографувалися і розпитували її про щось вони вкрай заповзято):

 

Після ліричного відступу настав час предметніше говорити про книгу. Зустріч проводив Віктор Мельник:

 

Окрім цікавих подробиць стосовно початку літературного шляху Ольги Деркачової (вона, виявляється, визнання здобула не лише як викладач, але й як авторка... еротичних оповідань), були цікаві подробиці і про презентовану книгу:

 

А потім були запитання, відповіді та читання:

 

На завершення — автограф-сесія та ще хтось встигає взяти декілька коментарів:

 Книгу придбав, повернувся із презентації з хорошими враженнями і можу сказати, що ніяка рецензія чи критика не розкриває так певні нюанси світогляду чи особистості автора, як безпосередня зустріч (втім, ви і самі це добре знаєте).

Всі фото із презентації можна знайти в окремому Flickr-альбомі. Також раджу підписатися на наш список відео з «Книгарні Є. Вінниця» — там будуть з'являтися відео із нових літературних подій у Вінниці, які я намагатимусь висвітлювати.

Ну і звісно, не забувайте про YouTube-канал Нати, де вона публікує свої відео-огляди літературних новинок.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал