понеділок, 13 квітня 2015 р.

11 видатних американських бібліотек


В Сполучених Штатах триває Національний тиждень бібліотек. В нашій країні теж такий би не завадив, але поки що його немає, тож подивимося на те, якими можуть бути сучасні бібліотеки за версією мешканців іншого континенту.
На титульній картинці цієї публікації зображено Головну бібліотеку Солт-Лейк-Сіті, відкриту 2003 року за проектом архітектора Моше Сафді. Шість поверхів з бетону та скла і легка несуча конструкція із чудовим видом на долину й озеро.


А це — Morgan Library у Нью-Йорку, заснована філантропом П'єрпоном Морганом в період між 1902 та 1906 роками. З 1924 року із приватної ця бібліотека з розкішними високими шафами з дорогоцінних порід дерева стала публічною, квиток-абонемент коштує усього $18.


Наступна у списку — бібліотека у Сан-Дієго, дизайну Роба Велінгтона Квіглі, 185 мільйонів доларів, декілька поверхів та відносно новий проект — відкрилася 2013 року.


А це — центральна бібліотека Сіетла вартістю у 166 мільйонів «президентів», що відкрила свої двері для відвідувачів 2004 року. Особливість її — у конструкції: понад 9 тисяч фрагментів зі скла та більш ніж 4,6 тис тонн сталі творять неповторну атмосферу цього приміщення.


А ця футурстична будівля — Центральна бібліотека Міннеаполіса, відкрита 2006 року. Тут навіть є фортепіанна кімната та 4 великих каміни.


Наступна — Нью-Йоркська публічна бібліотека, в чудовій будівлі 1911 року, фонди якої налічують нині близько 15 млн примірників книг, газет, журналів та інших друкованих видань.


Це — Beinecke Library у Нью-Гейвені, Коннектикут. Знаходиться в комплексі знаменитого Йєльського університету, є одним із найбільших у світі сховищ рідкісних книг усіх часів та народів. Відкрита 1963 року.


Звісно ж, цей список був би неповним без бібліотеки Конгресу США, яка почала працювати у листопаді 1897 року, і є однією із найстаріших у Штатах. Фонди її містять 36 млн книг та періодичних видань, 12 млн карт, світлин та інших матеріалів.


А в Бостонській публічній бібліотеці окрім зелених ламп на столах, прикметним є ще й те, що відкрита вона була 1895 року, тобто на 2 роки раніше за бібліотеку Конгреса.


Бібліотека Права в штаті Айова ще старіша — 1884 року. Це — омріяне місце для будь-якого правознавця, адже фонди літератури з будь-якої галузі права є чи не найбільшими на всьому континенті.


І завершує цей своєрідний рейтинг американських публічних бібліотек бібліотека на Род-Айленді. Відкрилась вона 1838 року і є лише частково публічною; функціонування бібліотеки забезпечується членськими внесками.

За матеріалами: cnn.com

1 коментар:

  1. Теж цікава добірка про найкрасивіші бібліотеки світу http://starylev.com.ua/club/blog/nezvychayni-biblioteky-svitu

    ВідповістиВидалити

Прокоментуйте цей матеріал