понеділок, 3 грудня 2012 р.

Сергій Пішковцій, автор проекту Inspired - про книжки, натхнення, Оруелла та вітчизняне книговидавництвоВ цей перший понеділок грудня, коли Київ та цілу низку українських міст замітає снігом (а деякі - заливає дощем), моїм співрозмовником у 5Books став Сергій Пішковцій. Багатьом нашим читачам, гадаю, він знайомий як людина, що тривалий час працювала в команді блогу Watcher, а також вела низку цікавих тематичних блогів, виступала на різних баркемпах та конференціях, а ще є чи не найвищим українським блоґером :). На сьогоднішній день Сергій створив один з найбільш яскравих та помітних проектів Уанету - Inspired (про який ми теж згадаємо в розмові). Але поговорити я його запросив - все ж таки - про книжки:


- Привіт! Ну що ж, розкажи трішки про себе і свій проект тим читачам, котрі нічого про це не знають

Привіт, мене звати Сергій, я - автор блогу про натхнення Inspired.com.ua. На сторінках цього сайту ми ділимося всім прекрасним, що знаходимо в інтернеті та намагаємось мотивувати людей до кращого.

- Ти багато читаєш? Які книжки любиш читати (жанри, види, зарубіжних чи вітчизняних видавництв тощо)?


Читаю не багато, на жаль: зазвичай не вистачає або часу, або сили волі, аби прочитати всю книгу. Тому останнім часом в структурі прочитаного переважають різноманітні бізнес-книги та ділова література. Хотілось би, звісно, чогось цікавого художнього почитати – але знову ж таки, не завжди вдається.
Тим не менш, список книг, які хотілось би прочитати, я веду, і сподіваюсь, що незабаром там буде викреслено кілька позицій.
З художніх жанрів люблю якусь реалістичну прозу або фантастику. А з ділового жанру люблю книги видавництва «Манн, Иванов и Фербер». Хоча щодо цього варто зауважити: не зважаючи на вдалий маркетинг, далеко не кожна бізнес-книга є корисною і цікавою. Тому треба навчитись відрізняти «лапшу на вуха» від дійсно вартісних порад.

- Ти читаєш за допомогою електронних гаджетів чи віддаєш перевагу паперовим книжкам?


Коли вчився у школі то це були, звісно, паперові книги: я привозив з різноманітних книжкових ринків та магазинів у інших містах цілі торби, які займали все більше й більше місця.
Проте останнім часом зрозумів, що паперові книги, окрім тактильних відчуттів, не приносять задоволення: вони займають зайве місце і їх неможливо читати в темряві.
З появою iPad читати стало простіше і цікавіше: зважаючи на те, що я дуже часто знаходжусь в дорозі (по кілька разів на місяць), то наявність кількох книг на планшеті це дуже добра штука – я можу читати тоді, коли хочу і те, що хочу, а не те, що помістилось у мій рюкзак.
Використовую також сервіс Bookmate у вигляді iOS-додатку: всього за 25 грн за місяць передплати у вас є доступ до всієї книжкової бази, яка включає і художню, і ділову літературу, і навіть останні новинки.

- Яку книжку можеш порекомендувати нашим читачам? Що на твою думку є must-read на сьогодні?

Важко сказати, оскільки я насправді прочитав ще не так багато книг, як хотілось би, тому не можу бути універсальним порадником. З того що прочитав сам, хотілось би порадити Джорджа Оруелла «1984»: актуально в наш час тотального конфлікту між державою та людиною; Василь Барка «Жовтий князь»: книга має остаточно відкрити очі на проблеми Голодомору для тих, хто досі думає що це пусті балачки.

- Як оцінюєш стан справ в сучасному українському книговидавництві? Яких книжок бракує на полицях українських книгарень?


Стан справ катастрофічний. Влада, зайнята розбазарюванням коштів та ляльковим театром для виборців, не особливо переймається проблемами книговидавництва. Тому перше, чого потребує галузь – це сприятливішого податкового клімату для книг, вироблених в Україні і українською мовою.
Друга важлива проблема – це, власне, небажання людей читати. Вона є наслідком першої проблеми: коли постає питання, що купити – їжу, одяг чи дорогі книги, – то відповідь очевидна. Проте я думаю, що ще не все втрачено, і шанси для розвитку залишаються, просто треба зробити трохи зусиль у цьому напрямку.
Бракує багато чого: перекладів класичних творів українською (вони якщо і є, то по захмарним цінам), якісної літератури для дітей середнього і старшого шкільного віку, і так далі.

- Які блоги чи сайти на книжкову тематику можеш порекомендувати?

Сайтами на цю тематику на жаль не особливо цікавлюсь (знову ж таки - через відсутність часу). Те що хотілось би прочитати, і так завжди тримаю в голові :) Про якісь новинки книжкові зазвичай дізнаюсь або зі своїх стрічок у Facebook / Twitter, або безпосередньо на сайтах улюблених видавництв (наприклад, той же "МИФ").- Дякую за розмову! І наостанок - твої побажання читачам 5Books...
Побажання банальні, але дієві: читайте якомога більше. Старайтесь знаходити час хоча б на одну книгу щомісяця: художню або ділову. Саме книги допоможуть вам розширити свій світогляд та виглянути з-поміж стіни незнання.


В публікації використано світлини зі сторінки Сергія у Facebook.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал