вівторок, 13 листопада 2012 р.

Розмова про книжки: Вікторія Бондар - маркетинг-менеджер та автор блогу "Museums Of Ukraine"

Сьогодні про книги і не лише про них говоримо із Вікою Бондар, яка багатьом нашим читачам більше відома завдяки своїй роботі у "Покупон", KP Media, UMH та EastOne. Втім, не так давно Віка створила власний блог, що ніяк не пов'язаний із маркетингом, інтернет-бізнесом чи медіа. Про що цей блог і які книжки читає його авторка - у нашій розмові:

Розкажи трішки про себе і свій проект тим читачам, котрі нічого про це не знають.

Скільки себе пам'ятаю - я працювала в маркетингу та піарі. Але культурологічна освіта в Києво-Могилянській академії подарувала мені ще одну пристрасть: музеї. Саме вони стали моїм хоббі. Не те, що їх наповнює, а музеї як явище, як важливий соціальний аспект та сфера впливу на населення. Крім того, подорожуючи світом, я могла порівняти закордонні музеї та наші і зрозуміти, що я хочу, щоби моя дитина сама тягнула мене туди, а не нудилися в приміщенні. Так з'явився MuseumsofUkraine.com
. Поки це блог, де я та автори намагаємось передати закордонний досвід, розказати, що цікавого буває в світі, вкладати статті. Загалом насичувати інформаційне музейне поле, якого мені так не вистачало при написанні диплому. 

- Чи багато читаєш? Які книжки любиш читати (жанри, види, зарубіжних чи вітчизняних видавництв тощо)?

Так, я люблю читати: це в мене від тата. Якщо книжка цікава, то не можу відірватися, поки не прочитаю. Я люблю різні жанри, останнім часом - це історична література. Мене дуже зацікавила історія. На видавництво дивлюся зрідка, багато читаю англійською. Але мене дуже захоплюють книжки АБАБАГАЛАМАГА і офрмленням і перекладом. Їх "Гамлета" в перекладі Андруховича досі вважаю найкращим українським перекладом. 

- Читаєш за допомогою електронних гаджетів чи віддаєш перевагу паперовим книжкам?

50\50. В дорозі та в мандрах читаю з Кіндла. Вдома читаю паперові книжки, багато журналів - постійно намагаюся придумати, куди їх складати. З паперових книжок я частіше за все купую великі каталожні видання, пов'язані з музеями: Art Spaces Museums, Architecture Now Museum від Taschen тощо. 

- A яку книжку можеш порекомендувати нашим читачам? Що на твою думку є must-read на сьогодні?

З останніх мною прочитаних я б радила Onward Говарда Шульца, засновника Starbucks. Саме ця його книга є дуже показовою для тих, хто займається бізнесом в Україні. Ви прочитаєте про цикл будь-якої справи, коли спочатку все йде супер і натхненно ідеєю, потім стає на конвеєр і на перший план виходить заробіток. І ось автор роздумує над тим, чи лишити все як є (адже продажі хороші) або ж все-таки врятувати ідею своєї справи і покластися на передчуття. Це дуже показово, як на мене, адже я знаю багато компаній, які були прекрасні та цікаві в своєму початку, але потім звели це все нанівець через бажання заробляти більше і більше. Також, я б радила прочитати останню роботу Е.Радзинського "Апокаліпсис від Коби": про життя та становлення Сталіна. Навіть якщо ви ніколи не цікавилися історією, я певна, ця книга здатна заполонити ваші думки і змусити під іншим кутом подивитися на комунізм, та те, що відбувалося в часи його становлення в Російській імперії та Европі.

- Отже, ти - активний читач :) Тоді питання як до активного споживача книжкової продукції: як оцінюєш стан справ в сучасному українському книговидавництві? Яких книжок бракує на полицях українських книгарень?

Я була на Книжковому Арсенале цього року, і можу сказати, що це було прекрасно. Стільки різноманітних книжок, дійств. Але, як на мене, бракує західного досвіду для багатьох сфер. Зокрема, наприклад в тій же музейній сфері є безліч прекрасних англомовних книжок про музейний маркетинг, педагогіку, архітектуру. Можна нарахувати ще з десяток сфер, які могли б розвиватися швидше, якби були джерела, звідки брати досвід. 

- Поки бракує книжок паперових, читаємо електронні: які блоги чи сайти на книжкову тематику можеш порекомендувати?

Amazon :) Амазон - це "наше все". А ще я дуже часто користуюся Google Books: цей сервіс допоміг мені колись написати диплом в університеті. 

- Що ж, Віко, дякую за цікаву розмову. І наостанок - твої побажання читачам 5Books.

Я бажаю, щоб ви вчасно знаходили "свою" літературу. Я прихильниця теорії, що кожна книжка буде корисною, якщо вона потрапила вам до рук в певний час певного періоду вашого життя. Саме так вона зможе допомогти вам зрозуміти цей світ та своє місце в ньому. 


Розмову вів Олександр Мельник. Фото - зі сторінки Вікторії у Facebook. Якщо ви теж готові стати учасником нашої постійної рубрики "Розмова про книжки" - пишіть melnik.ua(at)gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал