четвер, 1 листопада 2012 р.

"Даогопак"

Сьогодні пропоную вам поговорити про одну із найбільш обговорюваних новинок книжкового ринку України, котра користувалась неабияким успіхом не нещодавньому Форумі видавців. Йдеться про перший український графічний роман, робота над яким розпочалася ще 2005 року - "Даогопак"; та першу із трьох книг циклу під назвою "Анталійська гастроль".


Буквально вчора забрав останній примірник із вінницького магазину мережі "Книгарня Є" - і ось готовий поділитись враженнями із вами.

А враження дуже прості: книжка хороша, купуйте, гортайте, все, про що тут власне ще балакати довго :) Жартую: насправді вражень значно більше, аніж декілька слів в одному реченні.

"Даогопак" - це наша, українська відповідь усім їхнім спайдерменам, суперменам, бетменам та іншим "-менам" зі світів Marvell чи аналогічних коміксів. Відкладіть убік усілякі "десуноте" та "ельфенляйди", адже легенди та міфи української історії в сполученні із сучасним поглядом на стародавню минувшину здатні дати не менш цікавий результат, аніж японські манга.

Максим Прасолов Олексій Чебикін та Олег Колов на 64-х сторінках зуміли в деталях розповісти зав'язку графічного роману: троє козаків - молодий Олесь Сковорода, досвічений Тарас Пересічеволя та характерник-бандурист Мозговий - вирушають до Туреччини, аби визволити полонених козаків. В дорозі до їхньої компанії долучаються... татуйований кабан та гусак, що розмовляє японською. Ну це ще не всі дива, котрі ви побачите в цій книзі, якщо її придбаєте:
Якість застосованого паперу, до речі, приємно вражає: матовий, цупкий, білий і дуже приємний на дотик. У верстці використано, до речі, українську гарнітуру "Котигорошко":
Ну і сама графіка виконана дуже якісно, як і структура графічного роману (якось назвати це "коміксом", хоча він, власне, таким і є, язик не повертається: можливо, тому що це - перший подібний продукт вітчизняного походження): тут тобі і бестіарій персонажів, і пояснення, як правильно читати роман, і ескізи перших спроб ще за 2005-2009 роки:А буквально тижнів 2 тому запрацював повноцінний сайт проекту "Даогопак", де можна книгу не лише замовити, але й дізнатись більше про персонажів, історію створення та інші цікаві подробиці:
Наостанок додам, що за всією цією героїчною красою стоїть видавництво NEBESKEY, а сам проект для тіснішого спілкування доступний у Facebook, де станом на 1 листопада 2012 року вже зібрав аудиторію із 980 прихильників.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал