вівторок, 31 липня 2012 р.

"100 найвідоміших українців"

Свого часу в старому блозі 5Books я вже згадував про цю книгу та рекомендував її. Сьогодні ж саме з неї хочу розпочати новий блог, показавши вам те видання, котре свого часу дісталося мені як подарунок (нагоду та привід, на жаль, не пригадаю, а от книга і досі є в моїй колекції). Отже, знайомтесь: продукт праці цілої низки авторів під редакцією доктора філософських наук та к.іст.н. Юрія Павленка - книга "100 найвідоміших українців".


Видання охоплює собою часи від князівської та дохристиянської доби і до кінця 80-х років ХХ століття. Уславлені та зганьблені політичні діячі сучасності тут - на щастя - не зустрічаються. Зате зустрічається чимало незаслужено призабутих імен, про котрі в сучасних шкільних та університетських підручниках з історії України чомусь звикли згадувати лише побіжно, немовби знехочу.

Видано книгу спільними зусиллями ТОВ "Автограф" та книжкового дому "Орфей", 2005 року це було третє видання, можливо, згодом книгу додатково перевидавали - про це я вже не знаю. Власне, зараз розшукати її можна хіба що в букіністичних магазинах чи у ентузіастів вивчення історії: наклад у 10 тис. примірників та 7 років, що минули з того часу, залишають вкрай примарні шанси на те, що ви зможете віднайти "100 найвідоміших..." у сучасній книгарні.Формат книги 60х90/16, офсетний друк, доволі якісний папір та чорнило, котрі за 7 років не потьмяніли і не вицвіли.

 Декілька цікавих деталей:
  • в оформленні обкладинки використано фрагмент фрески "Святий воїн" з Софіївського собору у Києві
  • в реквізитах зворотнього зв'язку із видавцем вказано поштову електронну скриньку на... російському безкоштовному сервісі Inbox.ru
  • а сам наклад даного видання було надруковано в Санкт-Петербурзі у "Печатному дворі" Міністерства РФ у справах друку, телерадіомовлення та ЗМІ (найбільш цікавий - навіть дещо кумедний - факт, якщо врахувати відверто антиукраїнські настрої серед керівництва сусідньої держави протягом останніх кількох років - та й взагалі, чи так багато книжок про Україну та її історії видають в країні Путіна останнім часом?)

Чим мені подобається дана книга? Перш за все - короткими біографіями, серед яких чимало "нерозкручених" імен для вуха і погляду пересічного українця: Боровиковський, Бортнянський, Ведель, Крушельницька, Глієр, Ваксман, Коновалець, Йосиф Сліпий, Лифар і багато інших, хто залишив помітний слід в історії багатьох держав, у власній країні народження при цьому лишившись непоміченим широким загалом (мова не про інтелектуальну еліту, креативний клас та фахівців - а про звичайних людей, приналежних радше до середнього класу, аніж до пролетаріату) практично до другої половини "нульових". Друге: в ній немає сучасних політиків та громадських діячів. Третє: в ній відсутня прорадянська чи прокосмополітична заангажованість, яка потихеньку пробралася у багато подібних видань протягом 2009-2012 років.Якщо якось трапиться нагода чи попаде до рук - обов'язково ознайомтесь. Ще краще - занесіть до власної книжкової колекції. Інтернетом десь ходить електронна версія (здається, ось така, із Бібліотеки Князева) - це тим, хто хоче поглянути на вміст, і при цьому готовий пожертвувати формою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментуйте цей матеріал